Премијер лига: Кажњен дефанзивни Блекбурн

У дербију зачеља, у мечу 15. кола Премијер лиге, Сандерленд је побиједио Блекбурн 2:1, иако су гости до десетак минута пре краја водили. Међутим, како то у фудбалу бива, екипа која направи "базни камп" на својој половини у намјери да сачува минималну предност, напослетку буде кажњена. Повео је Блекбурн у 17. минуту голом црногорског репрезентативца […]

недеља, децембар 11, 2011 / 19:49

У дербију зачеља, у мечу 15. кола Премијер лиге, Сандерленд је побиједио Блекбурн 2:1, иако су гости до десетак минута пре краја водили.

Међутим, како то у фудбалу бива, екипа која направи "базни камп" на својој половини у намјери да сачува минималну предност, напослетку буде кажњена.

Повео је Блекбурн у 17. минуту голом црногорског репрезентативца Симона Вукчевића. Његов први лигашки гол за Блекбурн, уједно други у плаво-бијелом дресу енглеског клуба.

У другом полувремену, потпуна дефанзива Блекбурна, односно потпуна офанзива Сандерленда. Пропустиле су "црне мачке" неколико добрих прилика, тачније Пол Робинсон је чинио чуда на голу Блекбурна.

Све до 84. минута када је Дејвид Вон пробио бедем гостију. Наставио је Сандерленд атаке, за шта је добио награду у 90. минуту. Себастијану Ларсону, момку који је прошле недеље промашио кључни пенал у мечу против Вулверхемптона, сада се вратило. Изванредно је извео слободан ударац и савладао Робинсона.

Прва побједа новог тренера Матина О’Нила, побједа којом Сандерленд бјежи са дна. Са оног дна гдје је прикован Блекбурн.

Тотенхем је поражен први пут после 11 утакмица, односно још од 28. августа! Стоук је головима Етерингтона побиједио 2:1, мада су "пијетлови" могли да избјегну пораз да су имали мало више среће, а и да је судија у неколико наврата, у сумњивим ситуацијама "стао" на страну тима из Лондона.

Енглески медији (ББЦ, Скај) истичу да је Тотенхем оштећен у другом полувремену када су арбитри, при резултату 2:1, пропустили да свирају или пенал за Тотенхем (Шоукрос на гол-линији вешто избио лопту руком) или да потом признају гол Емануелу Адебајору, који, испоставиће се, није био у офсајду.

У сваком случају, Стоук се борио и одбранио побједу. Занимљив је податак да су последња четири меча (укључујући овај) ова два тима на стадиону "Британија" завршена идентичним резултатом – 2:1. Тотенхем је побиједио у претходна два гостовања на том стадиону.