Премијер лига: Испали и Борац и Славија, само један српски клуб опстао

У посљедњем колу БХТ Премијер лиге ФК Борац на свом терену угостио је екипу НК Витез. Борцу је била потребна побједа од два гола разлике да остане у лиги и наредне сезоне. Упркос јако лошем времену на стадион је дошло око 6 000 присталица домаћег клуба, да да подршку својим миљеницима у посљедњем окршају ове сезоне

недеља, мај 15, 2016 / 19:27

Играчи Борца кренули су на самом почетку офанзивно и повели већ у седмој минути меча голом Жељка Ђокића.

Борцу је тај резултат одговарао па је и темпо меча опао, што је резултовало изједначењем гостију из Витеза, резултат на 1:1 поравнао је у 22 минуту Велибор Ђурић

Изједначење је тргнуло играче Борца што их је довело до новог водства, стријелац гола је био Дејан Поповић у 31 минуту меча.

Само девет минута био је Борац у предности, а ново изједначење Витезу донио је Јосип Сантић. Овај резултат иде на руку гостима који са бодом остају у лиги, а домаћи сада морају да постигну два гола.

На полувријеме се отишло са резултатом 2:2, а тај резултат је остао до краја меча.

Бод са Градског стадиона није довољан Борцу за опстанак тако да ФК Борац наредне сезоне неће наступати у БХТ Премиер лиги.

Борац је сезону завршио на 11 позицији на табели са 36 освојених бодова, 3 мање од Младости, Витеза и Олимпика.

Осим Борца, испали су Дрина, Славија, Рудар, Приједор, Вележ и Травник.