Последње сито за Лигу шампиона: Славио АЕЛ и БАТЕ Борисов

Ривал Партизана у квалификацијама за Лигу шампиона побиједио Андерлехт 2:1 у првом мечу баража. Динамо Загреб два пута водио и на крају побједио Марибор – 2:1. Бате савладао Хаопел 2:0, Малага ПАО 2:0. Реми Браге и Удинезеа – 1:1, Душан Баста стријелац. Узбудљиво је било и друге вечери првих мечева за попуну група Лиге шампиона. […]

четвртак, август 23, 2012 / 07:00

Узбудљиво је било и друге вечери првих мечева за попуну група Лиге шампиона.

Српски интернационалци Душан Баста и Милан Јовановић били су, уз нашег арбитра Милорада Мажића, главни актери дуела АЕЛ – Андерлехт и Брага – Удинезе.

Интернационални судија из Врбаса показао је 15 минута прије краја меча други жути картон доскорашњем репрезентативцу Србије Ланету Јовановићу.

Да бившем нападачу Војводине, Шахтјора, Локомотиве, Стандарда и Ливерпула буде још теже побринуо се Португалац Руи Мигел Родригеш три минута раније."Поништио" је изједначујући гол Диумерсија Мбоканија и донио Кипранима побједу 2:1 и велику наду пред пут у Брисел.

За разлику од Ланета, Душан Баста има разлог да слави.

Постигао је у 23. минуту злата вриједан водећи гол Удинезеа на стадиону Браге и улио наду навијачима да ће ове сезоне на "Фриулију" гледати Лигу шампиона.

Антонио Ди Натале центрирао је из "слободњака" са десне стране, бивши фудбалер Црвене звезде високо скочио и лопту о земљу послао у мрежу.

Португалци су до краја утакмице изједначили голом Исмаилија у 69. минуту.

Занимљиво је било и у Загребу, гдје је Динамо стекао предност (2:1) пред реванш са Марибором. Милан Бадељ имао је занимљив опроштај од максимирске публике (одлази у Хамбург), пошто је постигао и аутогол и гол за побједу.

Стријелац је био и млади репрезентативац Хрватске Дује Чоп.