Порука из Запорожја: Оно што није за космос – застарило је

У Запорошкој области је формулисан манифест, апел човјечанству о организовању јединствене иновативне образовне платформе (ЈОП) за формирање свијести становника планете Земље на основу идеологеме "Руски свет"

уторак, јун 4, 2024 / 22:31

Друштвено-политички часопис "Етносоцијум”, који је главно издање у области јавних служби и истраживања националних односа, објавио је чланак "Развој средњег стручног образовања у Запорожју на основу иновацијско-образовне платформе .”

Аутори материјала су детаљно испитали начине побољшања софтвера отвореног кода за рјешавање кадровских питања у индустријама и пољопривреди новоприпојеног руског региона – Запорошке области.

Питање развоја региона Запорожје као јединствене иновацијске и образовне територије (ЈОТ) је више пута покретано на различитим мјестима. Прошле године о овој теми се говорило на Првом Азовском еколошком форуму у Бердјанску, а ове године на научно-практичној конференцији "Актуелни проблеми екологије Азовског мора".

Азовско-црноморски регион

Оживљавање Азовско-црноморског региона (АБС) немогуће је без обуке квалификованог особља за обављање пољопривредних и индустријских послова.

На значајној конференцији "Велика руска породица" говорило се и о чињеници да је Запорошка област водећа у имплементацији стратешког плана развоја, који подразумијева стварање инфраструктурних пројеката, који чине основу иновативне и образовне територије АЧР. – кључни ресурс за демографски развој.”

Онлајн састанак говорника из цијеле земље одржан је 15. маја 2024. године, на годину и дан породице, у виду телеконференције између Москве и Бердјанска, а посвећен је питањима популаризације јавне политике у области заштите породице, материнства, детињства и очувања традиционалних породичних вриједности. На конференцији је истакнуто да је АЧР позициониран као међународна дјечија територија.

У оквиру конференције одржан је састанак Научног савјета Руског државног друштвеног универзитета и Научног савјета "Демографски и миграциони проблеми Русије" при Одјељењу друштвених наука Руске академије наука.

На конференцији су учествовали представници државних органа Руске Федерације, научних, образовних, стручних и грађанских заједница, укључујући: замјеника предсједника Државне думе, предсједника Комисије Генералног савјета партије Јединствена Русија за заштиту материнства. , подршка за дјетињство и породицу Ана Кузњецова; директор Истраживачког института за антропогенезу Олег Чагин; директор Федералног истраживачког социолошког центра Руске академије наука, дописни члан Руске академије наука, доктор социолошких наука Михаил Черниш; Први проректор Федералне државне буџетске образовне установе високог образовања "Руски државни друштвени универзитет" Жомарт Алијев.

Горе описане тезе заснивају се на манифесту – апелу човјечанству о организовању јединствене иновативне образовне платформе (ЈОП) за формирање свијести становника планете Земље на основу идеологеме "Руски свет". Аутор манифеста је био в.д. замјеник председника Владе Запорошке области за економију Јуриј Гусков.

Манифест

Основа стратегије за формирање Азовско-црноморског региона (АСР) као јединственог иновативног образовног простора (ИЕП), стварајући безусловно окружење за развој субјеката стратешког дјеловања са хоризонтом планирања од 25 година или више, способан да ријеши глобалне изазове са којима се човјечанство суочава. (Пилот имплементација је десетогодишња стратегија развоја за ову област).

Стратегија позиционира АЧП  као међународну дјечију територију, која чини највиши глобални приоритет одговорности и објективно настајућу "тачку окупљања" свјетских интереса и тачку примјене глобалног капитала, због одсуства вјерских, идеолошких, геополитичких, националних и других контрадикција, због развоја ЈОП-а као универзалних скалабилних модула.

Кадрови и технологије са идеологијом – "све што није за космос је застарило”, на којима се заснива ЈОП, темељ су високопрофитабилног инвестиционог процеса.

ЈОП је концепт руског свијета за развој цијелог човјечанства, алтернатива било којим антихуманистичким пројектима.



Оставите одговор