Пораз Игокее у Скопљу

Лоша прва четвртина, лош скок и четири узастопна промашена напада у финишу меча узрок су другог пораза Игокее ове сезоне у АБА лиги, 75:70 (27:13, 21:16, 13:16, 14:25). Кошаркаши МЗТ-а остварили су други тријумф ове сезоне, док је Игокеа доживјела други пораз у регионалном такмичењу. Штета за шампиона Босне и Херцеговине, који се побједом у […]

уторак, октобар 13, 2015 / 23:05

Лоша прва четвртина, лош скок и четири узастопна промашена напада у финишу меча узрок су другог пораза Игокее ове сезоне у АБА лиги, 75:70 (27:13, 21:16, 13:16, 14:25).

Кошаркаши МЗТ-а остварили су други тријумф ове сезоне, док је Игокеа доживјела други пораз у регионалном такмичењу.

Штета за шампиона Босне и Херцеговине, који се побједом у Скопљу могао прикључити Звезди, Цедевити и Будућности на челу лиге.

Тим Алеша Пипана сјајно је почео меч и одлучујућу предност стекао у првом кварталу, који су добили 27:13. На полувремену је МЗТ имао чак 19 поена предности.

У другом дијелу Игокеа се полако враћа и на пет минута до краја долазе до минуса 66:60.

Радивојевић је украо лопту и ПРОМАШИО полагање иако није било никог ни близу од противничких играча.

Послије тога још три напада Игокеа није успјела да реализује, на другој страни Стојановски погађа тројку за 69:60 и то је било то.

Десетак секунди прије краја, Немања Тодоровић довео је разлику на посјед заостатка (70:73), али су Скопљанци погоцимаМарка Љубичића са линије за слободна бацања поставили коначан резултат:

Због искључујуће грешке у претходном колу против Партизана, Жељко Лукајић није водио екипу у Скопљу.

Умјесто њега на клупи је био Милутин Латинчић.

У побједничком тиму бивши капитен крагујевачког Радничког Данило Мијатовић је постигао 14 поена, док су бивши кошаркаши Игокее Ђорђе Дреновац и Душко Бунић постигли 13 односно 12 поена.

У пораженим тиму Радивојевић 20, Коматина 16, Тодоровић 11, а Ћапин је бившем клубу дао 10 поена.