Понваља ли се историја: Мајами и Далас у финалу

Кошаркаши Мајами Хита у петој утакмици финала источне конференције одиграној у Јунајтед Центру савладали су Чикаго (89:80), те су се тако пласирали у велико финале гдје ће снаге одмјерити са Далласом. Биће то прилика да се Маверикси реванширају Хиту за пораз из великог финала 2006. године. Далас је тада повео 2:0 у серији, али је […]

петак, мај 27, 2011 / 11:53

Кошаркаши Мајами Хита у петој утакмици финала источне конференције одиграној у Јунајтед Центру савладали су Чикаго (89:80), те су се тако пласирали у велико финале гдје ће снаге одмјерити са Далласом.

Биће то прилика да се Маверикси реванширају Хиту за пораз из великог финала 2006. године. Далас је тада повео 2:0 у серији, али је онда изгубио четири утакмице за редом.

Занимљиво да ће и Мајамију и Даласу ово бити друго финале НБА лиге.

Предвођени "великом тројком" Мајами је по други пут у овој финалној серији Источне конференције срушио Булсе у Чикагу – 83:80. Леброн Џејмс, Крис Бош и Двејн Вејд постигли су укупно 69 поена, док је од остатка екипе Џоел Ентони убацио три, Марио Чалмерс четири и Мајк Милер седам поена.

Џејмс је био најбољи са 28 поена, 11 скокова и шест асистенција. "Дабл-дабл" учинак имао је Бош (20 поена и 10 скокова), док је Вејд убацио 21 поен. На другој страни, једина "свијетла тачка" био је Дерик Роуз са 25 кошева и осам асистенција, али уз врло лош шут 9/29 и четири изгубљене лопте од којих неке у преломним моментима меча.

Чикаго је контролисао игру у првом полувремену. Резултат тога је и плус 12 (37:25) шест минута прије одласка на одмор. Захваљујући серији од 7:0, Мајами смањује до полувремена на пристојних 45:38.

Ништа се не мијења на паркету ни на почетку другог дела. Луол Денг, који је сакупио 18 поена на крају, погађа први у наставку, а Чикаго константно води, у једном тренутку и са 57:44. Пред крај треће четвртине Мајами хвата прикључак серијом 13:5.

Међутим, домаћин не дозвољава противнику да преокрене и три минута пре краја води са 77:65.

А, онда на сцену ступају Вејд и Џејмс…

Последња нада Чикага да може да заустави Мајами нестала је када је Вејд под фаулом погодио тројку и после додатног слободног бацања смањио заостатак само на минус три.

И Џејмс врло брзо погађа из даљине за изједначење, а потом и коначно доводи Мајами до вођства, побједе и финала – 83:80.