Понижење: Бајерн у два меча Барси испоручио седам голова

Фудбалери Бајерна побиједили су екипу Барселоне на "Камп Ноу" 3:0(0:0) и укупним резултатом 7:0 пласирали се у финале Лиге шампиона. Каталонци, без Лионела Месија, нису ни озбиљније припријетили голу Нојера, док је Бајерн одиграо још један одличан меч и заказао дуел с Борусијом из Дортмуна на Вемблију 25. маја. У првом дијелу игре није било […]

среда, мај 1, 2013 / 23:15

Фудбалери Бајерна побиједили су екипу Барселоне на "Камп Ноу" 3:0(0:0) и укупним резултатом 7:0 пласирали се у финале Лиге шампиона.

Каталонци, без Лионела Месија, нису ни озбиљније припријетили голу Нојера, док је Бајерн одиграо још један одличан меч и заказао дуел с Борусијом из Дортмуна на Вемблију 25. маја.

У првом дијелу игре није било голова, да би мрежу домаћих начео Робен одмах на старту наставка. На 2:0 је повисио Пике аутоголом у 72, да би коначан резултат поставио Милер четири минута касније.

На самом старту меча шок – Виланова је оставио Месија на клупи. Руку на срце, после одгледаних деведесет минута, мала је вјероватно да би чаробњак из Аргентине успио нешто значајније да промијени.

Меч је почео стандардним одмјеравањем снага, али уз нешто јачи темпо и отворенију игру. У првих 45 минута игре није било превише узбуђења, с тим да је екипа Бајерна била ближа голу, али је неодлучност Робена учинила своје.

Једину праву прилику за домаће имао је Шави, али је са само неколико метара послао волеј преко гола Нојера.

После само три минута игре у наставку Робен постиже гол и чини се већ тада ставља тачку на овај меч.

Давид Алаба је послао феноменалну дијагоналу до Робена, Холанђанин се у свом стилу залетио са голу, успио да прода свој ‘чувени’ дриблинг у лијево, и дивно пласирао лопту у даљи угао гола Валдеса – 1:0.

Није ни ово тргнуло Барсу, кренули су нешто офанзивније али је све то било јалово. Бајерн је наставио да пријети констатно и на двадесет минута пред крај меча ријешио сва питања око путника за Вембли.

Робен је прослиједио лопту до Луиса Густава, Бразилац је проиграо захухталог Риберија који је упутио ценаршут, а Пике је, у жељи да избије лопту, закуцао у сопствену мрежу – 2:0.

После три минута Бајерн је дотукао грогираног противника и нанио му један од најтежих пораза у историји, уз то, прекинули су серију Каталонаца од 21 меча без пораза.

Рибери је још једном прозујао поред Сонга на лијевој страни и послао лопту на другу стативу, Милер је био највиши у скоку и послао лопту у мрежу немоћног Валдеса. Бајерн је имао невјероватних 7:0 после 170 минута игре с Барселоном.

До краја меча није било превише узбуђења. Бајерн се домогао Вемблија и финала Лиге шампиона, други пут у последње двије године. Тамо их чека Борусија из Дортмунда, која је избацила другог великана Шпаније – мадридски Реал.

Очекује нас прво њемачко финале у историји најквалитетнијег клупског такмичења, а нема сумње да нас очекује спектакл у Лондону 25. маја.