Почела српска лига: Сумње одмах на почетку

Уз помоћ спорног пенала,и искључења играча гостију, Партизан је у шокантној утакмици побиједио Нови Пазар 4:3. 7+ и "из кеца у двојку". Биће бурно већ послије утакмице 1. кола шампионата у сезони 2013/14, јер је шампион на свом терену против свега 11, а потом и десеторице играча гостујућег тима, бодове освојио уз два спорна гола […]

недеља, август 11, 2013 / 08:29

Уз помоћ спорног пенала,и искључења играча гостију, Партизан је у шокантној утакмици побиједио Нови Пазар 4:3. 7+ и "из кеца у двојку".

Биће бурно већ послије утакмице 1. кола шампионата у сезони 2013/14, јер је шампион на свом терену против свега 11, а потом и десеторице играча гостујућег тима, бодове освојио уз два спорна гола и незаслужено искључење противника, општи је утисак.

"Управа напоље!", уз салве звиждука.

Тако је око 3.000 Гробара прославило прве бодове на почетку пута ка одбрани шесте узастопне титуле првака.

И не само то. Аплаузи дијела Партизанове публике гостима, када су са десеторицом у 72. минуту са играчем мање стигли до 3:3, довољно су говорили и о игри Партизана и у суђењу петорке на челу са Владимиром Недељковићем, који се попут "вјечитих" није прославио у "сезони купања".

Недељковић је у 52. минуту направио велику грешку када је чист старт Ибрахима Арифовића и блок тијелом приликом ударца Немање Којића окарактерисао као "играње руком у гол шанси". Арифовића је искључио, а Александру Митровићу донио прилику да са бијеле тачке изједначи на 2:2, што је и најбољи фудбалер црно-бијелих уз дозу среће и урадио.

Када је Митровић, само три минута касније, повисио на 3:2, очекивала се рутинска побједа фаворита над гостима, који су "у комбију" стигли са само једанаесторицом играча и без тренера, односно без измјена.

Али, ни то није био крај шоковима!

Послије првог корнера на утакмици, Миљан Мутавџић је Новом Пазару донио ново изједначење у 72. минуту, што је "нијемог" тренера црно-бијелих Вука Рашовића навело на очајнички потез – убацивање капитена и "вјечног" Саше Илића.

Уз уласке Предрага Луке и Немање Којића, Партизан је до краја заиграо "викторије" испред Милоша Будаковића, који је четврти пут капитулирао у 88. минуту.

На сигнализацију петог судије, иза гола Новог Пазара, главни Недељковић показао је на центар што је значило да је лопта пуним обимом прешла гол-црту послије хаотичне сцене у шеснаестерцу гостију. Лука је у трку окрнзуо главом лопту, која је у високом луку кренула ка мрежи.

Да ли је дефанзивац Новог Пазара на вријеме успио да је избије у поље или не, моћи ће да се закључи послије детаљне анализе и прегледањем снимка из свих углова. И тада ће моћи да се каже да ли је аутсајдер оштећен "само" за један гол и искључење или за два гола и искључење.

Било како било – утисак који је шампион оставио послије неубједљиве игре против Ширака и елиминације из квалификација за Лигу шампиона против Лудогореца – у најмању руку је за заборав!