Побједе Борца и Игокее

У првом колу кошаркашке Лиге 6 Игокеа је са високих 90:53 славила над сарајевском Босном, док је Борац у последњим тренуцима освојио Мркоњић Град. До 15. минуте утакмице у Александровцу постојала је резултатска неизвјесност, тада је на семафору свијетлило 29:24 за домаћи састав Игокее. Међутим, НЛБ-лигаш тада убацује у већу брзину и прави серију од […]

недеља, март 27, 2011 / 22:36

У првом колу кошаркашке Лиге 6 Игокеа је са високих 90:53 славила над сарајевском Босном, док је Борац у последњим тренуцима освојио Мркоњић Град.

До 15. минуте утакмице у Александровцу постојала је резултатска неизвјесност, тада је на семафору свијетлило 29:24 за домаћи састав Игокее. Међутим, НЛБ-лигаш тада убацује у већу брзину и прави серију од 15:0 након ћега се кошаркаши Дејана Парежанина више нису могли вратити у сусрет.

Код побједничке екипе Витковац је био најзапаженији са 13 поена, док се код поражених “студената” истакао Зимић који је уписао 15.

Кошаркаши бањолучког Борац Нектара побједом у Мркоњић Граду су започели такмичење у Лиги 6. Бањалуани су у драматичној утакмици савладали Младост резултатом 72:74, а кључне поене за побједу "пивара" постигао је Немања Врањеш секунду прије краја, погодивши за три поена са 8 метара.

Домаћи кошаркаши 1,1 секунду прије краја имали су предност 72:71. Наиме, Младост је у вођство довео је Адмир Авдибеговић, који је са линије слободних бацања оба пута био прецизан. Међутим, Лазар Симоновић извео је лопту са стране и упослио Врањеша који је шутирао и са звуком сирене погодио и донио побједу гостима. У домаћем саставу сматрали су да је шут Врањеша услиједио послије звука сирене, али њихове протесте нису уважиле судије.

У преосталој утакмици првог кола Широки је у херцеговачком дербију био бољи од Чапљина Ласте са 78:52.

У идућем колу које је на распореду 29. марта, Босна ће на свом терену дочекати Борац, док ће Игокеа играти дерби сусрет у Широком Бријегу против Широког ТТ Кабели.