Побједа Минесоте, шампион славио у Оклахоми

БЕОГРАД – Кошаркаши Минесота Тимбервулфса савладали су на свом терену Голден Стејт Вориорсе са 126:123, а утакмицу је обележио сјајни крилни играч домаћина Кевин Лав са 37 поена и 23 скока. Српски центар Дарко Миличић играо је 12 и по минута и за то вријеме забиљежио четири поена и три скока за Минесоту. Репрезентативац Црне […]

понедељак, фебруар 28, 2011 / 10:33

БЕОГРАД – Кошаркаши Минесота Тимбервулфса савладали су на свом терену Голден Стејт Вориорсе са 126:123, а утакмицу је обележио сјајни крилни играч домаћина Кевин Лав са 37 поена и 23 скока.

Српски центар Дарко Миличић играо је 12 и по минута и за то вријеме забиљежио четири поена и три скока за Минесоту. Репрезентативац Црне Горе Никола Пековић имао је бољи учинак, пошто је убацио 11 поена за домаћина.

У гостујућој екипи Владимир Радмановић је на паркету провео 18 минута и постигао 12 поена, уз четири скока, а најефикаснији код Голден Стејта био је Стивен Кари са 33 поена.

Браниоци титуле првака Лос Анђелес Лејкерси савладали су домаћи тим Оклахома сити Тандера са 90:87, а шансу да домаће „тројком” одведу у продужетак прокоцкали су Кевин Ђурант и Џејмс Харден.

Најзапаженији у побједничкој екипи био је Пау Гасол са 18 поена, а један поен мање убацио је Коби Брајант. Расел Вестбрук постигао је 22 поена, а Дјурант 21.

Екипа Далас Маверикса савладала је у гостима Торонто Репторсе са 114:96. Члан Даласа Предраг Стојаковић играо је 23 минута и својој бившој екипи убацио пет поена.

Далас је до побједе предводио Дирк Новицки са 31 поеном и 13 скокова, а Шон Мерион додао је на то још 20 поена. Амир Џонсон био је најефикаснији у Торонту са 21 поеном.

Сан Антонио Спарси савладали су код куће Мемфис Гризлисе са 95:88, а најзапаженији био је Емануел Ђинобили који је побједи допринио са 35 поена.

Домаћи навијачи, међутим, имали су и разлога за бригу пошто је плејмејкер Тони Паркер повриједио лист лијеве ноге, а да ли ће и колико паузирати знаће се наредних дана.