Побједа БиХ, порази Србије и Хрватске

Фудбалери Белгије побиједили су Србију у Бриселу са 2:1 и тако се попели на прво мјесто на табели А групе квалификација за Светско првенство у Бразилу. Они су искористили кикс Хрватске која је у Загребу поражена од Шкотксе минималним резултатом. Белгија три кола пре краја квалификација има 19 бодова, три више од Хрватске. Србија је […]

петак, јун 7, 2013 / 23:05

Фудбалери Белгије побиједили су Србију у Бриселу са 2:1 и тако се попели на прво мјесто на табели А групе квалификација за Светско првенство у Бразилу.

Они су искористили кикс Хрватске која је у Загребу поражена од Шкотксе минималним резултатом. Белгија три кола пре краја квалификација има 19 бодова, три више од Хрватске.

Србија је одиграла солидан меч, стварала прилике прије свега захваљујући Басти, Коларову и Марковићу, али изабраници Синише Михајловића то нису успјели да претворе у голове, док су домаћи фудбалери на прави начин искористили своје шансе.

Белгија је повела голом Де Брујна већ у 13. минуту, а предност је дуплирао Фелаини у 60. Након тога је услиједила мирнија игра на обе стране, да би у финишу меча Коларов голом из слободног ударца унио неизвеснот у меч и вратио наду свом тиму да може до бода.

Острвска мука

Репрезентација Шкотске направила је велико изненађење, побиједивши је Хрватску 1:0.

Неочекивано побједу Острвљанима у Загребу донео је Роберт Снодграс голом у 26. минуту меча.

Овим поразом, три меча пре краја квалификација, Хрвати су угрозили шансу да се директнор пласирали на Свјетско првенство у Бразил 2014. године.

БиХ издала ЈМБГ Летонији, Украјина Црној Гори

Црна Гора угрозила је амбиције о првом мјесту у групи, убедљивим поразом у Подгорици од репрезентације Украјине са 4:0. Црногорци су пола сата имали и играча више, у том периоду примили гол, а затим сами ‘зарадили’ два искључења и услиједила је голеада Украјинаца.

Голове су постигли Гармаш, Конопљанка, Федетски и Безус. Црна Гора и даље има два бода више од Енглеске, али сада и меч више.

Босна и Херцеговина демолирала је Летонију са 5:0, али су већ од 11. минута имали играча више. Сви голови су пали у другом делу, а редом су их постизали Лулић, Ибишевић, Медуњанин, Пјанић и Џеко. БиХ је прва у гупи са шест бодова више и утакмицом више од најближег пратиоца Грчке.