Перу последњи стиже на Мундијал, ево како изгледају шешири

Репрезентација Перуа последњи је учесник Светског првенства у Русији 2018. године.

четвртак, новембар 16, 2017 / 10:23

Перуанци су у реваншу баража савладали Нови Зеланд на крцатом ‘Националном стадиону’ у Лими 2:0 (1:0), па ће по пети пут играти на Мундијалу, а први пут након 32 године.

Велики успjех Јужноамериканаца значи и да ће селекција Србије остати у најслабијем, четвртом шеширу за жреб групне фазе првог дана децембра у московском Кремљу.

После сусрета без голова у Велингтону, први је у делиријум преко 50.000 навијача бацио легендарни Џеферсон Фарфан у 28. минуту, после асистенције Кристијана Куеваса, сјајним и снажним ударцем са десетак метара од гола гостију.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би коначан резултат поставио Кристијан Куевас после тачно двадесет минута игре у наставку, пошто се најбоље снашао после корнера и гужве у срцу шеснеастерца.

Биће ово пети пут да ‘Инке играју на Завршном турниру, после 1930, 1970, 1978. и 1982. године, а највећи успjех остварили су у Мексику ’70, када су стигли до четвртине финала.

Двадесетпрво ФИФА Свjетско првенство на програму је од 14. јуна до 15. јула 2018. године у 11 градова и на 12 стадиона широм Русије.

Жријеб за Свјетско првенство у Русије одржаће се 1. децембра у Кремљу.

Свјетска фудбалска федерација је шешире одредила на основу своје ранг листе, али ће на жребу и даље поштовати географски принцип, што значи да у истој групи не могу да буду двије репрезентације из исте конфедерације, са изузетком Европе која може да има до два тима у истој групи. Ево како изгледају шешири.