Пеђа гађа као некад

Пеђа Стојаковић је на местралан начин искористио шансу у другом мечу плеј-офа Западне конференције, постигавши 21 поен у побjеди Даласа од 101:89 над Портландом. Успијешан је поново био Бостон против Њујорка – 96:93 уз бравуре Гарнета, док је Орландо дошао до 1-1 у серији са Атлантом побједом од 88:82. Некадашњи капитен наше репрезентације је изједначио […]

среда, април 20, 2011 / 14:17

Пеђа Стојаковић је на местралан начин искористио шансу у другом мечу плеј-офа Западне конференције, постигавши 21 поен у побjеди Даласа од 101:89 над Портландом.

Успијешан је поново био Бостон против Њујорка – 96:93 уз бравуре Гарнета, док је Орландо дошао до 1-1 у серији са Атлантом побједом од 88:82.

Некадашњи капитен наше репрезентације је изједначио свој лични НБА рекорд у плеј-офу по броју постигнутих тројки, а против Портланда је њих пет постигао из десет покушаја. За два поена шутирао је 3/3, имао је и пет скокова као и једну "крађу" а све то за свега 27 минута на паркету и то као резервиста.

Даласу, међутим, није било лако да дође друге побједе у низу над Трејл-Блејзерсима који су водили скоро читаво прво полувријеме. Но, када је Пеђа намјестио нишанске справе, Џејсон Кид му се придружио (18 поена), а Дирк Новицки заиграо најбоље када је најпотребније (14 од своја 33 поена постигао у последњој четвртини), Маверикси су успјели да дођу до тријумфа. У томе им је, свакако, допринијела сигурно, можда би се прије могло рећи искусна игра у нападу – који није дозволио себи луксуз да изгуби лопту ни један једини пут у последњих 28 и по минута игре.

Портланду остаје нада да ће после пораза од седам, односно 11 поена разлике у гостима пружити за нијансу боље партије пред својом публиком која ће моћи да на дјелу види Олдриџа (24 поена, 10 скокова у другом мечу са Даласом) и остатак Трејл Блејзерса који су најављивали да би могли да преброде макар прву препреку у плеј-офу.

Са друге стране, док Предраг Стојаковић решета противничке мрежице, Ненад Крстић све више времена проводи на клупи за резерве док се игра Бостона одвија. У првом мечу плеј-офа против Никса капитен наше кошаркашке репрезентације одиграо је непуних пет минута, а овога пута – секунд мање од три минута. Наравно, без статистичког учинка.

Није се прославио ни опорављени Џермејн О’Нил (два поена за 20 минута) због ког се Крстић преселио на клупу за резерве, али је зато Кевин Гарнет израстао у јунака "Келта" у другом мечу ове серије. Он је 14 секунди прије краја поготком довео Селтиксе у вођство, а онда је четири секунде прије последњег звука сирене одузео лопту ривалима и тако им запечатио судбину у овом мечу.

Њујорчани су били "тврд орах" иако нису могли да рачунају на повријеђеног Чонсија Билапса, као ни на Амарија Стодемајера у другом полувремену због болова у леђима, мада би обојица могла да се нађу у екипи у петак, када се ова серија наставља у "великој јабуци".

Кармело Ентони је стога предводио Никсе, но његова 42 поена нису била довољна да се на крају дође до успијеха против Бостона за које је Рејџон Рондо убацио 30 поена, од чега 14 у првој четвртини, док је Гарнет завршио меч са 12 поена и десет скокова.

Орландо је дошао до изједначења против Атланте (1-1), а у побједи од 88:82 најбољи утисак оставио је Двајт Хауард са 33 поена и 19 скокова.

Атланта је овога пута сведена на само 39% успјешности шута, али није одустајала све до финиша, нарочито након што јој нико није давао шансе када је Орландо повео са 11 поена разлике пред последњу четвртину.

Ипак, Хоукси, чији је најбољи играч био Џош Смит са 17 поена, нису успјели да сломе отпор Орланда који је успио да у завршници сачува предност и поред великог налета ривала.