Пато разбио Интер

Милан је у великом градском дербију са убједљивих 3:0 славио против Интера головима Пата у првом и 62. минуту и Касана са пенала у 90. минуту. Овом побједом миланези су стекли пет бодова предности у односу на Интер. Пред више од 80.000 гледалаца “росонери” су повели већ у 47. секунди меча пошто је Жулио Сезар […]

субота, април 2, 2011 / 21:51

Милан је у великом градском дербију са убједљивих 3:0 славио против Интера головима Пата у првом и 62. минуту и Касана са пенала у 90. минуту.

Овом побједом миланези су стекли пет бодова предности у односу на Интер.

Пред више од 80.000 гледалаца “росонери” су повели већ у 47. секунди меча пошто је Жулио Сезар савладао шут Робиња, али је Пато одбијену лопту смјестио у празан гол.

Други гол су одлично изрежирали Замброта, Абате и стријелац Пато. Маикон је у 13. минуту меча играо руком у шеснаестерцу послије шута Седорфа, али се судија није огласио.

Наредна спорна ситуација се десила када је Снајдер извео корнер Тјаго Мота шутирао главом, Абијати је одбранио, али остаје недоумица да ли је лопта прешла гол линију.

Почетак другог полувремена обиљежило је искључење Кристијана Кивуа у 53. минуту пошто је вукао за дрес Пата.

У 89. минуту капитен Интера Хавијер Занети оборио је Касана у шеснаестерцу, а бивши фудбалер Самдорије постигао је трећи гол за Милан.

Минут касније Касано је морао под туш због другог жутог картона, не зато што је скинуо дрес, већ због фаула над Кордобом. Милан је са нова три бода дошао до броја 65 на табели док је ИНтер остао на 60.