Партизанове шансе отишле Локомотивом

Кошаркаши Партизана завршили су своју европску борбу за четвртфинале Евролиге, пошто су уписали и девети пораз у Ф групи ТОП 16 фазе и тако дефинитивно остали и без теоретских шанси. Овог пута црно-бели нису имали лијек за шутерски изузетно расположену екипу Локомотиве (20/27 за два, 10/27 за три), која је у Краснодару убједљиво савладала српског […]

петак, март 28, 2014 / 19:44

Кошаркаши Партизана завршили су своју европску борбу за четвртфинале Евролиге, пошто су уписали и девети пораз у Ф групи ТОП 16 фазе и тако дефинитивно остали и без теоретских шанси.

Овог пута црно-бели нису имали лијек за шутерски изузетно расположену екипу Локомотиве (20/27 за два, 10/27 за три), која је у Краснодару убједљиво савладала српског шампиона – 84:73.

Домаћин је посебно добро одиграо у трећој дионици, када су убацили чак пет тројки (у прве две четвртине укупно пет), а још једном се истакао Валериј Лиходеј, који је меч завршио са 15 поена (5/6 за три). Играчи клуба из Хумске нису имали рјешење за брзи проток лопте и шут са дистанце, што је било сасвим довољно да домаћин дође до шестог тријумфа и остане у трци за четврту позицију.

Једино добро у цијелој причи јесте то што се Давис Бертанс готово потпуно вратио у ритам који га је красио у другом дијелу прошле сезоне, пошто је уписао чак 20 поена (4/7 за три) и био убједљиво најефикаснији играч свог тима. Партизан је имао сасвим солидан шут за два (21/41), али су проблем представљале тројке (6/21).

Топло-хладно… Тако се може описати игра Партизана у првих 20 минута. Иако су лоше отворили обе дионице, пулени Душка Вујошевића успјели су у два велика налета да се врате и држе заостатак на прихватљиву дистанцу. Већ после неколико уводних минута Локомотива је имала и прву двоцифрену предност (14:4), али је Давис Бертанс брзим поенима вратио црно-беле у живот.

Највеће муке одбрани Партизана задавали су Симон и Браун, који су у првој дионици убацили десет од укупно 16 поена (по пет). Хрватски репрезентативац је одлично разигравао саиграче и био убједљиво најбољи појединац на паркету.

Критичан је био почетак другог квартала, када су изабраници Јевгенија Пашутина за непуна два минута направили серију 8:0 захваљујући Хендриксу и Лиходеју и повели са 24:10, док су црно-бели потпуно били избачени из ритма. У тренуцима када нико није имао решење за агресивну одбрнау ривала, на сцену је ступио Богдан Богдановић. Његова тројка, потом један врло тежак шут и два бацања, у комбинацији са поенима Павловића, Ловерња и Муслија донела је серију 11:2 и резултат 31:28 за домаћина, а јефтино примљени поени у последњем минуту дали су Русима крила, па су на одмор отишли са осам поена предности – 38:30.

Тим из Краснодара је у првом полувремену био шутерски врло расположен (8/11 за два, 5/15 за три), а управо си ти шутеви са дистанце, баш као и у првој утакмици, правили разлику на терену.

Сваки покушај гостију да евентуално изједначе резултат и сломе ривала није полазио за руком. Иако су црно-бели направили мини-серију 5:0 и стигла на само три коша заостатка, Локомотива је експресно одговорила са 13 везаних поена (три тројке Лиходеја) и дошла до највеће предности до тог тренутка – 51:35.

Партизан је само на кратко успио да прекине фуриозну игру противника, који је додао гас још више и тројкама потпуно изрешетао кош. Разлика је до краја трећег квартала отишла и на "плус" 18 (63:45), па је практично већ тада било решено питање побједника.

Домаћин је до краја утакмице играо за публику. Неколико ефектних додавања, лијепих потеза подигла су разлику на највиших 22 поена, а Бертанс је до краја успио колико-толико да ублажи пораз.