Партизан убједљив против Олимпије, 1:1 у финалу

БЕОГРАД – Хокејаши Партизана побиједили су јуче у хали Пионир екипу словеначке Олимпије са 10:2 (4:1, 1:1, 5:0) у финалу Слохокеј лиге и тако изједначили у финалној серији на 1:1. Финална серија игра се на три добијене утакмице, наредни меч се игра у Љубљани у понедељак, 28. фебруара, а трећи поново у Београду 3. марта. […]

недеља, фебруар 27, 2011 / 14:04

БЕОГРАД – Хокејаши Партизана побиједили су јуче у хали Пионир екипу словеначке Олимпије са 10:2 (4:1, 1:1, 5:0) у финалу Слохокеј лиге и тако изједначили у финалној серији на 1:1.

Финална серија игра се на три добијене утакмице, наредни меч се игра у Љубљани у понедељак, 28. фебруара, а трећи поново у Београду 3. марта. У првом мечу финалне серије одиграном пре три дана у Љубљани Олимпија је побиједила након продужетка са 3:2.

До предности су вечерас прво стигли гости поготком Луке Башића, али је Партизан након тог поготка заиграо много боље. Изједначио је капитен Марко Миловановић на асистенцију Марка Ковачевића, што је био само наговјештај потпуног преокрета.

Миловановић је убрзо након првог постигао и свој други поготак, овог пута на асистенцију Анжеа Терликара.

У последња четири минута прве трећине Партизан је постигао још два гола. Прво је Терликар своју добру игру потврдио голом за вођство црно-белих од 3:1 и то у тренутку када је Партизан на леду имао играча мање, а коначан резултат 4:1 у првом периоду меча поставио је Марко Сретеновић.

Олимпија је у другој трећини успјела да смањи резултат на 4:2 голом Содржника, а до краја овог дијела игре виђен је још један погодак и то у голу Олимпије. Стријелац за Партизан био је Јозеф Лукач, на додавање Бориса Габрића.

У првих седам минута треће четвртине све дилеме око побједника су ријешене након што је Партизан головима Терликара, Срђана Ристића и Немање Вучуревића повео са 8:2.

Убједљиву побједу у последњих неколико минута меча потврдили су Габрић и Вучуревић за коначан резултат – 10:2.