Партизан побиједио минхенски Бајерн, Пешић испљуван

Кошаркаши Партизана савладали су у Београду екипу минхенског Бајерна са 70:55 (19:9, 25:19, 16:17, 10:10), у утакмици 9. кола Ф групе Топ 16 фазе Евролиге. Утакмица је одиграна пред 11.555 гледалаца у Београдској арени, а судили су Хуан Карлос Артеага (Шпанија), Пауло Таурино (Италија) и Олегс Латисевс (Летонија). Партизан је коначано дошао до побједе број […]

четвртак, март 6, 2014 / 22:06

Кошаркаши Партизана савладали су у Београду екипу минхенског Бајерна са 70:55 (19:9, 25:19, 16:17, 10:10), у утакмици 9. кола Ф групе Топ 16 фазе Евролиге.

Утакмица је одиграна пред 11.555 гледалаца у Београдској арени, а судили су Хуан Карлос Артеага (Шпанија), Пауло Таурино (Италија) и Олегс Латисевс (Летонија).

Партизан је коначано дошао до побједе број два у Топ 16 фази елитног европског такмичења, иако ни вечерас на паркету није било најталентованијег српског кошаркаша Богдана Богдановића.

Шампион Србије је на крилима одличне игре Таренса Кинзија и Саше Павловића одиграо један од бољих мечева ове сезоне.

Партизан је у другој четвртини дошао до двоцифрене предности и није је испуштао до краја утакмице.

Још једну добру партију пружили су и Жофри Ловерњ и Миленко Тепић, поготово у одбрани, а на крају сусрета прилику да заиграју добили су и млади Петар Аранитовић и Ђоко Шалић.

Као и у неким претходним сусретима тренера Светислава Пешића и навијача Партизана, није могло да прође без вријеђања трофејног стручњака.

У једном моменту неко од навијача црно-белих пљунуо је ка клупи Бајерна, након чега је реаговао Душко Вујошевић који је апеловао на домаће присталице да се понашају спортски.

Трећу четвртину обиљежио је и прекид од готово 15 минута због квара на семафору изнад једног коша. Поново пуштање у рад пропраћено је овацијама са трибина.

Гости из Минхена имали су и скромну, али вјерну подршку групе од двадесетак навијача.

Екипа Партизана у следећем колу Евролиге 13. марта гостује московском ЦСКА, против којег су црно-бели славили у Београду.

ПАРТИЗАН: Тепић 7, Аранитовић, Ловерњ 8, Павловић 21, Дало, Милутинов, Гагић 2, Мусли 7, Шалић, Андрић 2, Кинзи 21, Безбрадица.

БАЈЕРН: Траутман 2, Хаман, Шафарцик 4, Томпсон, Штајгер 8, Бенцинг 8, Ђедовић 12, Зипсер, Дилејни 2, Идбихи 8, Савовић 2, Брајант 7.Кошаркаши Партизана савладали су у Београду екипу минхенског Бајерна са 70:55 (19:9, 25:19, 16:17, 10:10), у утакмици 9. кола Ф групе Топ 16 фазе Евролиге.