Партизан минимално у Скопљу

Фудбалери српског првака Партизана пласирали су се у треће коло квалификација за Лигу шампиона пошто су вечерас у Скопљу, у реванш утакмици другог кола, савладали македонског представника Шкендију из Тетова са 1:0 (0:0). Фудбалери Партизана остварили су циљ и не само да су одбранили предност из првог меча, већ су македонског представника побиједили и у […]

уторак, јул 19, 2011 / 23:54

Фудбалери српског првака Партизана пласирали су се у треће коло квалификација за Лигу шампиона пошто су вечерас у Скопљу, у реванш утакмици другог кола, савладали македонског представника Шкендију из Тетова са 1:0 (0:0).

Фудбалери Партизана остварили су циљ и не само да су одбранили предност из првог меча, већ су македонског представника побиједили и у реваншу. Потврђено је да је српски првак много квалитетнији састав од Шкендије и да је заслужено у трећем колу квалификација за Лигу шампиона.

Мора се, међутим, признати да је вечерашњи успијех остварен после доста муке и уз помоћ среће. Домаћин је био бољи и опаснији тим у првом полувремену, када је пропустио неколико веома повољних прилика.

У том периоду "црно-бели" су сасвим подбацили, играјући неповезано и несигурно, посебно у одбрани. Шкендија је диктирала темпо, а из контранапада прописно је намучила деконцентрисану и смушену одбрану Београђана, која је скоро редовно каснила у интервенцијама. Везни ред гостујућег тима скоро да није функционисао, а истурени нападачи Едуардо и Шћеповић били су одсјечени и непримјетни.

Да није било поузданог голмана Радише Илића, свашта је могло да се догоди. Он је у више наврата сјајно интервенисао и најзаслужнији је што је мрежа гостију остала нетакнута. Најповољније шансе за тетовске "црвено-црне" нису искористили Сали, Хасани, Селмани и Емини.

У наставку утакмице Партизан је консолидовао редове и заиграо сигурније и предузимљивије. Вођена је борба углавном на средини терена, али сада су гости озбиљније пријетили из контранапада, уз много сигурнију игру у одбрани.

Притисак исцрпљених домаћина скоро да је сасвим спласнуо, а фудбалери Партизана су се окуражили и све отвореније пријетили солидном голману Зенделију. Најприје је Шћеповић у 59. минуту пропустио стопостотну шансу, али је десетак минута касније Јованчић крунисао боље издање "црно-белих" у овом периоду меча.

Зналачки је прихватио лопту на ивици шеснаесрарца и поред неодлучног Незирија снажним ударцем затресао мрежу за, испоставиће се, коначан исход сусрета. Могли су Београђани да славе и убједљивије, да су до краја утакмици прецизни били млади Нинковић и Шћеповић. У других 45 минута утакмице Шкендија скоро да ниједном није озбиљно запријетила одличном голману Илићу.

Прво полувријеме је протекло без навијачких нереда, али је атмосфера на стадиону "Филип Други" била наелектрисана и на ивици инцидента. Присутно је било око 6.000 гледалаца, а на трибинама се налази и група од око 200 присталица "црно-белих". Извјештачу Танјуга "гробари" су потврдили да су до улазница дошли преко "веза" из Тетова и Скопља.

До инцидента је могло да дође у завршници полувремена, када су Едуардо и Шћеповић из повољних шанси могли да донесу предност Београђанима. Навијачи српског шампиона су тада поскочили, на шта су реаговале бројне присталице Шкендије, такозвани "балисти".

Током цијелог полувремена "балисти" су погрдним скандирањем провоцирали играче Партизана и његове навијаче. На српском језику чули су се узвици "Убиј Србина, Косово, УЧК и Адем Јашари", а истакнут је и транспарент "24.3.1999".