Партизан изубио у Мадриду, Богдановић се повриједио

Црно-бели повели 11:0, па изгубили остатак првог полувремена са 30 разлике… На крају 80:57 (46:27) за Реал, у мечу 8. кола Топ 16 фазе. Кошаркаши Партизана неочекивано добро су почели меч у Мадриду, затим је Реал очекивано ухватио прикључак. И не само то. "Краљеви" су послије 0:11 у првих пет минута и седам неискориштених напада, […]

петак, фебруар 28, 2014 / 22:33

Црно-бели повели 11:0, па изгубили остатак првог полувремена са 30 разлике… На крају 80:57 (46:27) за Реал, у мечу 8. кола Топ 16 фазе.

Кошаркаши Партизана неочекивано добро су почели меч у Мадриду, затим је Реал очекивано ухватио прикључак.

И не само то. "Краљеви" су послије 0:11 у првих пет минута и седам неискориштених напада, наредних 15 минута добили са 46:16!

Све послије тога, био је јачи тренинг за оба тима, путем до коначних 80:57 (22:17, 24:10, 15:13, 19:17).

Реал је поправио скор на 7-1 и придружио се ЦСКА на челу табеле, док су Партизан и Жалгирис са по 1-7 на зачељу.

Много лошија ствар за Партизан од очекиваног пораза је повреда кољена, коју је Богдан Богдановић зарадио у посљедњим секундама утакмице!

Реал, који је попут црно-бијелих наступио некомплетан, без Дрејпера и Керола, потврдио је високу класу, упркос сензационално лошем "отварању".

Мадриђани нису поентирали у првих седам напада, Партизан је лагано поентирао под њиховим кошем, да би Богдановић тројком повисио на 0:11! Ипак, ствари су за домаћи тим брзо враћене на своје мјесто.

На почетку Реаловог налета бриљирао је Серхио Љуљ са 14 поена без промашаја, уз шут за тројку 3/3 и четири асистенције. Затим су му се придружили и остали, првенствено Серхио Родригез и Фелипе Рејес, за кога Жофри Ловерњ није имао одговор у рекету.

Код црно-бијелих се на полувремену издвојио Дејан Мусли са шест поена, четири на лијепа додавања Ловерња.

Партизан је закорачио у провалију на самом крају прве четвртине. Десет секунди прије одласка на одмор, на семафору је писало 16:17.

Онда је Љуљ убацио два слободна бацања, Тепић погријешио у вођењу лопте и фаулирао Рудија Фернандеза – судије су процијениле, неспортски. Руди је реализовао један пенал, а Родригез постигао тројку уз звук сирене.

Била је то серија од 6:0 за 10 секунди, која је у другој дионици отишла до 14:0, односно 30:6, ако рачунамо од оних 0:11 у корист Партизана.