Партизан изгубио у Краснодару

Кошаркаши Партизана поражени су са 84:73 на гостовању Локомотиви Кубањ у Краснодару у оквиру 12. кола групе Ф Топ16 фазе Евролиге. ‘Црно-белима’ је то девети пораз у другој фази елитног такмичења, после којег су дефинитивно остали без шанси за пласман у четвртфинале. С друге стране, Локомотива је дошла до шесте победе и у последња два […]

петак, март 28, 2014 / 19:07

Кошаркаши Партизана поражени су са 84:73 на гостовању Локомотиви Кубањ у Краснодару у оквиру 12. кола групе Ф Топ16 фазе Евролиге.

‘Црно-белима’ је то девети пораз у другој фази елитног такмичења, после којег су дефинитивно остали без шанси за пласман у четвртфинале.

С друге стране, Локомотива је дошла до шесте победе и у последња два кола ће се борити за место међу осам најбољих тимова ‘Старог континента’.

Најбољи у редовима Партизана био је Давид Бертанс са 20 поена, а једини играч уз њега међу ‘црно-белима’ са двоцифреним учинком био је Саша Павловић са 13 поена. Богдан Богдановић додао је девет поена, док су по осам уписали Миленко Тепић и Жофри Ловерњ, који је имао и седам скокова.

Победнички тим предводио је Дерик Браун са 18 поена, пет скокова, седам асистенција и три украдене лопте. Сјајан је био Валериј Лоходеј са 15 поена, уз шут за три поена 5/7, док је Симас Јасаитис имао 13 поена и седам скокова. Запажен је био и Ричард Хендрикс са 12 поена.

Локомотива је водила од почетка до краја меча и заслужено је дошла до тријумфа. Партизан је на тренутке успео да јој припрети, до полувремена је био и равноправни противник, али је домаћи тим после одмора преломио утакмицу посебно захваљујући одличном шуту за два поена.

У наредном колу, следећег петка, шампион Србије дочекује Жалгирис у београдској “Комбанк арена”, док Локомотива гостује Реалу.

Ток меча:

Партизан се изборио за први напад, а две прилике да ‘црно-беле’ доведе у вођство на старту није искористио Ловерњ, а после промашаја Павловића за три поена, Хендрикс је донео домаћем тиму предност 4:0. Тамо где је Хендрикс стао наставио је Браун, а серију Локомотиве од 8:0 прекинуо је тек Богдановић са дистанце у петом минуту меча.

До половине прве четвртине кошаркаши Партизана су имали само један убачени шут од седам, а Локомотива се после тројке Симона одвојила на 13:2. ‘Црно-бели’ су се после тајм-аута мало пробудили, после полагања Милутинова и тројке Бертанса примакли су се на 14:7, а тај један поен за Локомотиву постигао је Браун. Уследили су веома конфузни напади на обе стране, висе од два и по минута није виђен ниједан кош, да би Тепић са бацања и Бертанс примакли на четири разлике (14:10). Серију Партизана од 6:0 прекинуо је Марић, који је био прецизан са линије пенала за 16:10, а тим резултатом отишло се на први одмор.

Партизан је конфузно ушао у другу четвртину, што је Локомотива искористила и двема тројкама Лиходеја и закуцавањем Брауна отишла на 24:10 у 12. минуту. Серију домаћег тима тројком из дриблинга прекинуо је Бертанс, али је Вилијамс узвратио на исти начин. Од тада Партизан је успео да се примакне на мање од десет поена посебно захваљујући Богдановићу и Павловићу (29:22).

Мини серију гостију прекинуо је Хендрикс, али су се ‘црно-бели’ одлично држали посебно захваљујући доброј игри у одбрани и расположеним Богдановићу и Ловерњу. Мусли је био тај који је примакао Партизан на минус три (31:28), да би Хендрикс, Јасаитис и Браун онемогућили ‘црно-белима’ да се потпуно приближе и Локомотиви донели плус осам на полувремену. Домаћем тиму је помогло и то што је Гагић за седам и по минута на терену имао већ четири изгубљене лопте.

У друго полувреме боље су ушли кошаркаши Партизана, серијом од 5:0 Саше Павловића за 38:35, али ју је у трећем минуту тројком прекинуо Лиходеј. Серију је наставио Калнијетис, да би Лиходеј новом тројком одвео Локомотиву на 46:35, а потом Браун на плус 13, што је натерало Вујошевића да тражи тајм-аут. То није утицало на кошаркаше Локомотиве, пошто је Лиходеј постигао нову тројку и серију домаћег тима наставио до 13:0, а тај низ је са слободних бацања тек у шестом минуту прекинуо Тепић са слободних бацања (51:37).

Локомотива је наставила са добром игром како у нападу, тако и у одбрани, па је без проблема одржавала двоцифрену предност. Бертанс је пошто је примакао Партизан на 54:39 затражио измену и одмах је уместо њега у игру ушао Андрић. Јасаитис се у тим тренуцима посебно истицао у домаћем тиму, а још једном тројком донео му је до тада максималних 18 поена разлике (59:41). До краја тог периода игре Локомотива је задржала ту предност (63:45)

Са по једним погођеним слободним бацањем у првих минут и по последње четвртине, Понкрашов и Марић су Локомотиви донели плус 20 (65:45). Аустралијски кошаркаш је закуцавањем одвео домаћи тим на 67:47, а потом су играчи Партизана неколико пута, посебно захваљујући Павловићу и Бертансу успели да смање заостатак на испод 20 поена.

Таман када се Партизан примакао на 15 поена разлике, Бертансу је досуђена намерна лична грешка, Хендрикс је оба пута био прецизан, а Јасаитис је после промашене тројке ухватио лопту и полагањем донео Локомотиви 78:59. Партизан је заиграо концентрисаније у последњих неколико минута и преко Ловерња, Тепића и Гагића разлику спустио на 13 поена (80:67) пред последња два минута.

До краја утакмице, Локомотива је одржала двоцифрену предност, а дошло је и до занимљиве ситуације, када су се судије послужиле снимком да би утврдиле чија је лопта после Марићевог промашаја са слободних бацања 13 секунди пре краја меча. Судија је доделио лопту домаћем тиму, који се није најбоље снашао, а Андрић је смањио на 11 разлике после фаула над њим и тако поставио коначан резултат утакмице.