Партизан изгубио на Кипру

Фудбалери Партизана изгубили су у сриједу у гостима са 0:1 од кипарског АЕЛ-а, у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу шампиона. "Црно-бели" су поражени након катастрофалне грешке Николе Аксентијевића у 13. минуту, након које је Воу заобишао Стојковића и постигао гол. Стефан Шћеповић је минут касније промашио зицер, после је имао још једну шансу, […]

среда, август 1, 2012 / 23:14

Фудбалери Партизана изгубили су у сриједу у гостима са 0:1 од кипарског АЕЛ-а, у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

"Црно-бели" су поражени након катастрофалне грешке Николе Аксентијевића у 13. минуту, након које је Воу заобишао Стојковића и постигао гол.

Стефан Шћеповић је минут касније промашио зицер, после је имао још једну шансу, једном је запријетио и Бабовић, и то је било све од српског шампиона на Кипру. У Ларнаки смо могли да видимо просјечни АЕЛ, али и блиједи Партизан. Реванш је у сриједу (20.45х).

Побједник двомеча има гарантовану европску јесен, јер и ако испадне у плеј оф рунди квалификација за ЛШ, преселиће се у Лигу Европе. АЕЛ је неискусан на евросцени, а последњу титулу освојио је 1968.

Садашњи њихов тим је права мултикултурална екипа, са 18 странаца, од којих 11 код куће говори португалски. Они су у претходној сезони играли изванредно у одбрани, примивши 10 голова на 32 лигашка меча. Ипак, титулу су освојили са мало преко једног гола по мечу (37 на 32 утакмица).

Свих 7.000 карата, колико је било у продаји (капацитет 12.000), је одмах распродато. Три трибине стадиона "Антонис Пападопулос" биле су потпуно испуњене, док четврта није у функцији. Међу навијачима је било и 100 присталица Партизана, углавном "пријатеља клуба".

С обзиром да је првој постави АЕЛ-а нема Кипрана, навијачи ривалских клуба их прозивају да су прваци Африке, а не Кипра. То не занима фанове АЕЛ-а који су стадион ривала Анартозиса обојили у жуто. На средини трибине гдје су најватренији навијачи, била је развијена застава Србије.