Партизан други финалиста

Партизан је са 63:57 (17:15, 6:10, 18:15, 22:17) савладао Игокеу, а кључ побједе у тврдој утакмици лежао је у тројкашком расположењу у последњој дионици. Партизан је добро отворио утакмицу, и у уводним минутима повео са 6:3 захваљујући тројкама Милосављевића и Бертанса, а Вестерман је пропустио прилику да вођство увећа у наредном нападу. Хемондс је затим […]

четвртак, април 25, 2013 / 23:27

Партизан је са 63:57 (17:15, 6:10, 18:15, 22:17) савладао Игокеу, а кључ побједе у тврдој утакмици лежао је у тројкашком расположењу у последњој дионици.

Партизан је добро отворио утакмицу, и у уводним минутима повео са 6:3 захваљујући тројкама Милосављевића и Бертанса, а Вестерман је пропустио прилику да вођство увећа у наредном нападу. Хемондс је затим узвратио за изједначење. Слабих пет минута на почетку донијело је само тај тројкашки обрачун.

Црно-бели су се и даље ослањали на шутеве иза линије 6,75, а предњачио је Летонац, чија је мирна рука донела 14:8. Вестерман је поготком и додатним слободним бацањем повисио на 17:10, да би Бркић тројком вратио домаћина у игру пред мали одмор – 15:17.

Велики улог меча одразио се на игру оба тима, пошто су и једни и други били у грчу, много се гријешило, али су се гости нешто боље сналазили и држали "+5", претежно захваљујући расположеном Ловерњу.

До средине друге четвртине домаћи кошаркаши су већ имали девет изгубљених лопти, њихов ривал двије мање, што је најбољи показатељ да какву преставу је могло да види нешто мање од 3.000 гледалаца.

Партизан је имао 23:19, а онда је почела мини-серија домаћина, који су преокренули поенима Едвардса са линије пенала за коначних 25:23 на полувремену за Игокеу.

И наставак су боље почели домаћини турнира, а када су предност одвели на 34:29 поенима Едварда, Вујошевић је тражио тајм-аут. Велика борба, са и даље малим бројем поена се водила, а црно-бели су успјели да у одлучујућу дионицу уђу са пола коша предности – 41:40.

На прелазу из треће у четврту четвртину гости су серијом 13:3 за нешто више од три минута почели да "ломе" ривала и отварају себи врата, пошто су повели 47:42. Нису изостале ни чарке, страсти су узавреле и даље се води велика борба за сваку лопту.

Дошло је потом и до краћег прекида јер су се навијача Партизана потукли са припадницима полиције, летјеле су и поломљене столице, а када се игра наставила, њихови љубимци су везали три тројке за 13 поена предности, што је било веома висока предност с обзиром на темпо и ток утакмице, па су "црно-бели" само рутински привели утакмицу крају до коначних седам поена разлике.