Палмина Јагодина преко Купа иде у Европу

Фудбалери Јагодине освојили су Куп Србије, први у клупској историји, побједом са 1:0 над Војводином на стадиону Партизана. Једини гол на мечу постигао је Ђурић из пенала у 15. минуту меча, након што је лопта погодила Јокића у руку, у казненом простору. Фудбалери Јагодине су се повукли након постигнутог гола и из контранапада претили противнику. […]

четвртак, мај 9, 2013 / 10:24

Фудбалери Јагодине освојили су Куп Србије, први у клупској историји, побједом са 1:0 над Војводином на стадиону Партизана.

Једини гол на мечу постигао је Ђурић из пенала у 15. минуту меча, након што је лопта погодила Јокића у руку, у казненом простору.

Фудбалери Јагодине су се повукли након постигнутог гола и из контранапада претили противнику. Војводина је имала већи посјед лопте, али то није помогло фудбалерима Небојше Вигнејвића да у првом полувремену упуте шут ка голу, иако су пријетили преко Умаруа и Аливодића.

Иста ситуација и у другом полувремену, Јагодинци су чували резултат, а Новосађани на све начине покушавали да стигну до гола. Радоја и Шушњар су својим уласком унијели живост у екипу Војводине, ‘Ћурани’ су имали неколико опасних контранапада, али погодак није виђен у другом полувремену.

Ни милом, ни силом, него стрпљењем и дисциплином. Иако су њени навијачи транспарентом поручили да "узимају Куп или милом или силом", то се није догодило. И у шестом финалу Војводина је остала без трофеја – он је отишао у Јагодину! Заслужено.

А, Јагодинци су освајање првог трофеја у историји после победе од 1:0 на стадиону Партизана, вредне Европе и десет милиона динара, умели итекако да прославе.

Иако су имали гласнију подршку с трибина и улогу фаворита у шестом финалу у историји клуба, односно четвртом од 2007. године, фудбалери Војводине погнутих глава напустили су Хумску.