Ноле сигуран против Цонге, на реду Чилић

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале Вимблдона, побједом у три сета над Жо-Вилфредом Цонгом. Ђоковић је до тријумфа дошао са 6:3, 6:4, 7:6 (7:5), после једног сата и 51 минута игре под затвореним кровом на Централном терену, због кише у Лондону. У борби за полуфинале Новак ће се састати са Хрватом Марином […]

понедељак, јун 30, 2014 / 22:14

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале Вимблдона, побједом у три сета над Жо-Вилфредом Цонгом.

Ђоковић је до тријумфа дошао са 6:3, 6:4, 7:6 (7:5), после једног сата и 51 минута игре под затвореним кровом на Централном терену, због кише у Лондону.

У борби за полуфинале Новак ће се састати са Хрватом Марином Чилићем, који је победио Жеремија Шардија из Француске са 7:6 (10:8), 6:4, 6:4.

Ток меча:

Новак је сјајно почео меч, као и обично је први сервирао и без изгубљеног поена је повео са 1:0, а Цонга је одмах узвратио истом мјером. Ђоковића је одлично служио сервис, па француски тенисер није ни добијао шансу да га угрози. У првих пет гемова није би било прилика за брејк, обојица су били поприлично сигурни, па је Новак био тај који је долазио до предности, а Цонга до изједначења.

Ситуација се промијенила већ у наредном гему, када је Новак извршио велики притисак на високог Француза, дошавши до три везане брејк лопте. Цонга је успио да одбрани двије, али не и трећу и српски тенисер је повео са 4:2, а потом без проблема осигурао брејк. Цонга је успио да прекине Новаков низ у осмом гему, али је тако само мало продужио сет, пошто га је Ђоковић освојио одмах потом захваљујући сјајном сервису после 25 минута.

На почетку другог сета обојица су били сигурни на својим сервисима и прилика за брејк није било. Новак је више притискао Цонгу и то је уродило плодом у седмом гему, када је имао прву шансу да му одузме сервис. Ђоковић је искористио ту шансу за брејк за вођство од 4:3, а потом је сигурно освојио свој сервис и одмах Цонгу притисао на његовом сервис гему. Дошао је до три везане брејк шансе, али се Француз сјајно одбранио захваљујући одличном сервису. Међутим, тако је само мало продужио сет, пошто је Новак завршио посао што се тиче другог сета већ у наредном гему за 6:4.

У трећем сету виђена је иста слика као у претходна два, без правих шанси за брејк и веома сигурни сервиси обојице тенисера. Француз се мало пробудио у том сету и задавао је велике муке Новаку на сервису. То је посебно било изражено у шестом гему, када је виђен низ преокрета, да би Новак ипак дошао до изједначења 3:3. Слична ситуација је виђена само два гема касније, овога пута Француз је имао две шансе за брејк, сјајним ас ударцем Новак је спасао прву, а потом новим сјајним сервисом намучио Цонгу и поново изједначио.

Велика борба наставила се у наредна четири гема, па се ушло у тај-брејк. Играло се поен за поен, изгледало је да је Новака у једном тренутку забољело раме, али је наставио да игра. Новак је до прве меч лопте дошао при резултату 6:5, Цонга је тада сервирао, а Новак ју је сјајним ритерном искористио за сјајан тријумф. Судија је тада досудио аут, Новак је већ славио, али је тражио челенџ и био је у праву.