Ноћ промашених пенала: Атлетико у финалу

Фудбалери Атлетика из Мадрида пласирали су се у финале фудбалске Лиге шампиона. Мадриђани су вечерас у реванш мечу полуфинала поражени у Минхену од Бајерна, резултатом 2:1, али су захваљујући голу у гостима изборили наступ у финалу. У вечерашњем мечу, Баварци су имали теренску иницијативу, а повели су у 30.минуту голом Чавија Алонса из слободног ударца. […]

среда, мај 4, 2016 / 09:32

Фудбалери Атлетика из Мадрида пласирали су се у финале фудбалске Лиге шампиона. Мадриђани су вечерас у реванш мечу полуфинала поражени у Минхену од Бајерна, резултатом 2:1, али су захваљујући голу у гостима изборили наступ у финалу.

У вечерашњем мечу, Баварци су имали теренску иницијативу, а повели су у 30.минуту голом Чавија Алонса из слободног ударца. Послије неколико минута Бајерн је пропустио још једну велику шансу јер је голман Атлетика Облак одбранио једанаестерац Милера.

“Јорганџије” су изједначиле поготком Гризмана у 54. минуту, међутим, Левандовски је у 74.минуту вратио предност Бајерну.

Атлетико је могао доћи до изједначења 10-ак минута касније, али је и ударац Тореса са бијеле тачке био неуспјешан.

До краја меча, остало је 2:1, али је због повољног резултата у првој утакмици (1:0) и гола у гостима заслужено изборили пласман у финале које ће се играти 28.маја на стадиону Сан Сиро у Милану.

Други финалиста ће бити познат сутра након меча Реал Мадрид-Манчестер Сити.