Њемачка: Прво дијете жртва ешерихије коли

Једно двогодишње дијете умрло је данас у Немачкој од инфекције ЕХЕЦ-бактерије "ешерихије коли" и то је прва дјечја жртва ове опасне болести, која је од почетка маја до данас однијела најамње 37 људских живота и иза себе, до сада, оставила бар 100 људи са тешким оштећењима на бубрезима. "Љекари су све покушали да спасе живот […]

среда, јун 15, 2011 / 07:23

Једно двогодишње дијете умрло је данас у Немачкој од инфекције ЕХЕЦ-бактерије "ешерихије коли" и то је прва дјечја жртва ове опасне болести, која је од почетка маја до данас однијела најамње 37 људских живота и иза себе, до сада, оставила бар 100 људи са тешким оштећењима на бубрезима.

"Љекари су све покушали да спасе живот двогодишњег дјечака, на жалост, без успјеха", рекао је данас портпарол болнице у Хановеру Штефан Цорн поводом смрти дијетета, преминлог у тој болници од посљедица хемолитичко-уремијског синдрома.

Један портпарол градске владе у мјесту Целе у Доњој Саксонији потврдио је, такође, смрт двогодишњег дјечака, а медији јављају да је до сада, према регистрованим подацима у референтном иснтитуту "Роберт Кох" најмлађа жртва ЕХЕЦ-стомачне бактерије имала свега 20 година.

Надлежне стручне институције саопштавају да број новоинфицираних пацијената опада и да су најгори дани били од 21. до 23 маја, а од тада се ситуација са новобољелим почела да смирује.

Критички расположени медији оцјењују да јос није на видику крај ове болести, чији је извор, како експерти сматрају за доказаним, у једном-био врту у Доњој Саксонији.

Експерти, уверени да су ЕХЕЦ-бактерије "ешерихије коли" откривене на клицама махунарки у био-врту у Доњој Саксонији, који је затворен, саветују, међутим, да се избегава коришћење у исхрани чак и оних клица,узгојених у сопственим домаћинствима.

Поводом недавне изјаве експерта за здравље Социјалдемократске партије Карла Лаутербаха да ће најамање 100 особа остати са тешким посљедицама на бубрезима и због тога морати да иду на трансплантацију бубрега или доживотну дијализу, штампа пише да је Њемцима, заправо, "кнап" са донаторским бубрезима и да у земљи има 8. 000 људи на листи чекања за тај орган од животне важности.

Први знаци инфекције ЕХЕЦ-бактеријом су проливи који за последицу могу имати оштећења бубрега са могућим смртним исходом.



Оставите одговор