Нијемци после продужетака бољи од Алжира

Фудбалери Њемачке и пласирали су се у четвртфинале Свјетског првенства пошто су побиједили селекцију Алжира тек после продужетака, резултатом 2:1. Аутсајдер је храбром игром и фантастичним одбранама одвео фаворита у продужетке, издржао 90 и "кусур" минута без примљеног гола, и онда поготком Андреа Ширлеа, на пас Томаса Милера, у другом минуту првог продужетка, Њемачка је […]

уторак, јул 1, 2014 / 00:57

Фудбалери Њемачке и пласирали су се у четвртфинале Свјетског првенства пошто су побиједили селекцију Алжира тек после продужетака, резултатом 2:1.

Аутсајдер је храбром игром и фантастичним одбранама одвео фаворита у продужетке, издржао 90 и "кусур" минута без примљеног гола, и онда поготком Андреа Ширлеа, на пас Томаса Милера, у другом минуту првог продужетка, Њемачка је некако, уз много уложене снаге (не и инспирације) прошла у четвртфинале преко последњег представника Африке на Мундијалу у Бразилу, Алжира.

То је био преломни тренутак меча, иако су потом "пала" још два гола: Резултат 2:1, 0:0 (0:0)!

Пресудни гол постигао је резервиста Ширле у 92. минуту, који је уз "колегу" са клупе Самија Кедиру, успио у наставку да исправи кадровске и тактичке заблуде селектора Јоакима Лева, којем је Вахид Халилхоџић са скромним али ратнички настројеним саставом умало узео мјеру и одвео Алжир у своје прво четвртфинале у историји.

Касније, минут прије истека другог продужетка, "невидљиви" Месут Озил потврдио је побједу троструког узастопног учесника полуфинала, који ће имати мало времена да се опорави од 120-минутног искуства на 90 одсто влажности ваздуха. Нијемце чекају Французи, који су раније током дана са 2:0 били боља од Нигерије.

У "надокнади" времена другог продужетка, Ислам Слимани успио је да савлада "штопера" Мануела Нојера, који је играо више у пољу него у петерцу. Слимани је прекасно постигао први гол на сусрету, а трећи на шампионату, што му је донијело вриједну награду, џип!