Не пипај Робена: Мексико изгубио због пенала у посљедњој минути

Холандија је у четвртфиналу Мундијала након побједе над Мексиком од 2-1. Ђовани Дон Сантос довоео је Мексико у предност у 48. минуту са неких 17-18 метара савладао Силесена. Изједначио је у 87 минуту Весли Снајдер, који је повратну лопту Хунтелара закуцао у мрежу вечерас сјајног Очое. Робен је пао у шеснаестерцу у судијској надоканди. Холанђани […]

недеља, јун 29, 2014 / 19:58

Холандија је у четвртфиналу Мундијала након побједе над Мексиком од 2-1.

Ђовани Дон Сантос довоео је Мексико у предност у 48. минуту са неких 17-18 метара савладао Силесена.

Изједначио је у 87 минуту Весли Снајдер, који је повратну лопту Хунтелара закуцао у мрежу вечерас сјајног Очое.

Робен је пао у шеснаестерцу у судијској надоканди. Холанђани су добили пенал – Хунтелар је преузео одговорност и погодио мрежу Очое са 11 метара, за вођство Холандије од 2:1!

Холандија је већ у деветом минуту остала без повређеног Де Јонга, чиме се распала тактичка поставка Ван Гала.

Његов тим у првом полувремену био је потпуно безопасан, практично није упутио ниједан прави ударац ка голу ривала, али чак и тако Холандија је врло лако могла да поведе у судијској надокнади. После грешке у одбрани Мексика Ван Перси је превише оклијевао, потом и дао недовољно добру лопту Робену. Он се некако снашао и сачувао лопту, а двојица одбрамбених фудбалера стартовали су на њега. Међутим, судија није показао на бијелу тачку, иако се чинило да је пенал чист (што се не би могло рећи за онај у финишу меча).

Дос Сантос је у 48. минуту примио је лопту на груди на око 25 метара од гола и шутирао је снажно лијевом ногом између двојице ривала, а лопта је завршила у доњем лијевом углу Силесеновог гола.

После датог гола Мексико се повлачи, а Холандија коначно почиње да игра са више енергије. Робен се растрчао, у игру је ушао Депај, али кључни потез Ван Гал је повукао извођењем Ван Персија и увођењем Хунтелара.

Када је дјеловало да су налети Холанђана утихнули и да су на измаку снаге, услиједило је изједначење – Хунтелар је после корнера главом вратио лопту на ивицу шеснаестерца, а ту ју је сачекао Снајдер и ’пуном’ је закуцао у мрежу.

Чинило се да ћемо поново гледати продужетке, али у 94. минуту Робен поново пролази по десној страни, Маркес је испружио ногу, а Робен је пао. Трећи пут је завршио на земљи у шеснаестерцу, а сада је Проенса свирао пенал, иако је утисак да једанаестерца није било.

Одговорност је преузео Хунтелар, који погађа доњи десни угао Очоиног гола. Времена за повратак Мексика није било и Холандија је прошла у четвртфинале.