НБА: Оклахома у финалу

Кошаркаши Оклахома сити Тандера играће у великом финалу НБА лиге пошто су у финалу западне конференције савладали Сан Антонио Спарсе са 4-2 у побједама. У фантастичној шестој утакмици у Чесапики арени Оклахома је славила са 107:99 иако је у првом полувремену губила са 18 поена разлике у четири наврата. У трећој четвртини Тандере је покренуо […]

четвртак, јун 7, 2012 / 10:43

Кошаркаши Оклахома сити Тандера играће у великом финалу НБА лиге пошто су у финалу западне конференције савладали Сан Антонио Спарсе са 4-2 у побједама.

У фантастичној шестој утакмици у Чесапики арени Оклахома је славила са 107:99 иако је у првом полувремену губила са 18 поена разлике у четири наврата.

У трећој четвртини Тандере је покренуо маестрални Кевин Дурент који је одиграо свих 48 минута први пут у сезони са учинком од 34 поена (9-17), 14 скокова, пет асистенција и двије блокаде.

Прва звијезда Тандера играо је на обје стране паркета, погађао је када је требало и доказао је да је потпуно сазрео за велика дјела. Након што је Дурент вратио вјеру свом тиму у трећој четвртини разиграли су се и остали, а одговорност су у посљедњих 12 минута преузели Џејмс Харден и Дерик Фишер.

Бивши играч Лејкерса убацио је можда и кључних пет поена у самом финишу, а Харден је, слично као и у четвртој утакмици, искористио удвајања Дурента на најбољи начин и на крају је имао 16 поена пет скокова и четири асистенције. Одличан је са 25 поена (9-17), осам скокова и пет асистенција био и Расел Вестбрук који је поново имао нека лоша рјешења у нападу, али је све надомјестио својом енергијом.

Сан Антонио је имао потпуну контролу над утакмицом у првом полувремену, али није издржао притисак домаћина у наставку. Екипа Грега Поповића предвођена Тонијем Паркером, Стивеном Џексоном и Тимом Данканом разбила је у првих 24 минута домаћи састав који је дјеловао стегнуто и уплашено, али Спарси су на полувремену морали да имају много више од 15 поена предности.

Тони Паркер је у првом полувремену имао 21 поен и десет асистенција, а на крају је завршио са 29 поена (12-27) и 12 успјешних додавања. Своје вече имао је Стивен Џексон који је тројке шутирао 6-7 (23 поена), на свом нивоу био је Тим Данкан (25 поена, 14 скокова), али је заказао Ману Ђинобили (4-12 из игре, 10 поена).

Овим тријумфом Оклахома је комплетирала прави подвиг пошто је на путу до великог финала савладала три шампиона запада у посљедње три године. Спарси су прије три године били шампиони, Лејкерси прије двије, а Маверикси прошле.

У борби за титулу Тандери ће играти против побједника финала источне конференције гдје Бостон у ноћи између четвртка и петка има меч лопту против Мајамија на свом паркету.