НБА финале неријешено након прва два меча

Одличним играма Леброн Џејмс и Двејн Вејд усред Оклахома ситија "приземљили” домаћине и вратили финалну серију плеј-офа на почетак. Кошаркаши Мајамија побиједили су Оклахому са 100:96 на гостовању и тако изједначили на 1-1 у серији у великом финалу НБА лиге. Иако је на самом старту финалне серије Оклахома без већих проблема славила против Мајамија са […]

петак, јун 15, 2012 / 11:33

Одличним играма Леброн Џејмс и Двејн Вејд усред Оклахома ситија "приземљили” домаћине и вратили финалну серију плеј-офа на почетак.

Кошаркаши Мајамија побиједили су Оклахому са 100:96 на гостовању и тако изједначили на 1-1 у серији у великом финалу НБА лиге.

Иако је на самом старту финалне серије Оклахома без већих проблема славила против Мајамија са 105:94, током цијеле синоћне утакмице она је била у подређеном положају.

Од самог почетка Мајами је био у вођству а до последњих девет минута водили су са чак 13 кошева разлике. Оклахома у финишу успјева да смањи разлику на само два поена заостатка на 98:96.

У тим одлучујућим тенуцима Дурент је промашио шут за три поена на десет секунди до краја. Леброн Џејмс, играч утакмице, је тада био фаулиран у скоку, па је лагано убацио оба слободна бацања и седам секунди пре краја запечатио тријумф и изједначио у серији пред њену селидбу на Флориду.

Најбољи у тиму са Флориде били су Леброн Џејмс са 32 поена, и Двејн Вејд са 24. Одличну партију код Мајамија имао је и Крис Бош, са 16 поена и 15 скокова.

Код Тандера се истакао Кевин Дурент са 32 коша од којих је половину постигао у последњој четвртини, али то није било довољно. Расел Вестбрук је постигао 27 поена и седам асистенција, а Џејмс Харден 21 поен.

Финале се сада сели у Мајами, а трећа утакмица игра се у недељу увече.