Највећи преокрет у руском хокеју: СКА у финалу КХЛ

Екипа Ска пласирала се у велико финале КХЛ-а гдје ће у суботу одмјерити снаге са екипом АК Барса из Казања. Тим из Санкт Петерсбурга је у седмој утакмици финала западне конференције савладао ЦСКА са 3:2. Тако су момци тренера Вјачислава Бикова славили у серији са 4:3 , иако је њихов велики ривал из Москве прије […]

среда, април 8, 2015 / 09:40

Екипа Ска пласирала се у велико финале КХЛ-а гдје ће у суботу одмјерити снаге са екипом АК Барса из Казања.

Тим из Санкт Петерсбурга је у седмој утакмици финала западне конференције савладао ЦСКА са 3:2. Тако су момци тренера Вјачислава Бикова славили у серији са 4:3 , иако је њихов велики ривал из Москве прије само седам дана водио са 3:0. Преокрет који је СКА направио је један од највећих у историји хокеја у Русији.

Поново је човек одлуке био Норвежан Патрик Торесен који је одлучујући гол постигао у 51. минуту. Подсjетимо, у претходном мечу Торесен је био стрелац гола у продужетку којим је ска изјеначио у серији на 3:3. Изгледало је да ће СКА много лакше доћи до побjеде у седмом мечу. Гости су после 35. мин хокеја имали предност од 2:0. Стрелци су били Иља Коваљчук и Јевгениј Дадонов.

Међутим, Московљани су успели да постигну два гола у последњих пет минута дуге трећине. Александар Радулов смањио је на 1:2, а изједначујући гол дело је Француза Стефана Да косте.У трећем периоду виђена је рововска борба , а пресудила је спретна реакција Патрика Торесена након ударца Антона Белова.

До краја меча домаћи тим уложио је много труда, тренер Кварталнов је у последња два минута повукао голмана и играо са шест играча, али је гостујући чувар мреже Мика Коскинен сјајно бранио и најзаслужнији је за велику побjеду тима из Санкт Петерсбурга.