Муслинова Србија побиједила Кипар

На свом дебију на клупи Србије Славољуб Муслин је уписао побjеду над Кипром 2:1. Стрелци за Србију били су Митровић и Тадић, Максимовић је дао аутогол

среда, мај 25, 2016 / 19:12

Искусни стручњак је извео поставу са пет дефанзиваца, али је Србија од старта нападала и у првих десет минута повела са 2.1.

Велики кикс одбране је резултирао аутоголом Максимовића, а ‘Орлови’ су послије тога узвратили нападачком игром до краја полувремена. У другом дијелу Србија је промашила један зицер, а Кипар је у надокнади времена имао прилику за изједначење.

Србија је сјајно дјеловала на старту меча, Александру Митровићу су била потребна само два минута да савлада Георгидеса и донесе предност ‘Орловима’. На сљедећу шансу се чекало још само два минута. Већ послије 10 минута Тадић је остао сам на 20 метара и шутирао, лопта се одбила од дефанзивца гостију, промијенила правац и преварила чувара мреже Кипра.

Наставили су изабраници Славољуба Муслина са добром игром и притискали, а Немања Максимовић је у 34. минуту постигао трећи гол на мечу. Нажалост, послао је прејак пас назад ка Кахриману и преварио га, тако смањивши резултат на 2.1.

До краја полувремена Кипар је могао да изједначи, али је Сотиру одлучио да покуша да инсценира пенал и добио жути картон.

Селектор Муслин је на старту другог дијела игре замијенио пет играча, а од измјена највише су се истакли Љајић и Живковић. Они су се у једној акцији прекомбиновали и упропастили контру 3 на 1 која би осигурала лагодну побједу ‘Орловима’.

У једној од посљедњих акција на мечу Кахриман је био неопрезан и замало је био лобован. Кипрани су послије промашаја тражили једанаестерац, али судија није подлегао притисцима и меч се завршио 2:1.