Млади српски фудбалери у минусу један гол против Енглеза

Млада фудбалска репрезентација изгубила је у Норичу са 1:0 (0:0) од Енглеске прву утакмицу баража за пласман на Европско првенство. Једини гол на мечу постигао је Крег Досон у 65. минуту са бијеле тачке, пошто је претходно Лука Милуновић фаулирао Адама Смита на ивици шеснаестерца. Медојевић је избацио лопту из шеснаестерца, до ње је на […]

петак, октобар 12, 2012 / 21:06

Млада фудбалска репрезентација изгубила је у Норичу са 1:0 (0:0) од Енглеске прву утакмицу баража за пласман на Европско првенство.

Једини гол на мечу постигао је Крег Досон у 65. минуту са бијеле тачке, пошто је претходно Лука Милуновић фаулирао Адама Смита на ивици шеснаестерца.

Медојевић је избацио лопту из шеснаестерца, до ње је на ивици шеснаестерца стигао Смит. Лука Милуновић је неопрезно уклизао и судија је показао на бијелу тачку. Крег Досон је био сигуран са пенала, шутирао је јако и прецизно у лијеви угао Алексићевог гола за 1:0.

Енглези су у првом полувремену имали иницијативу, али су шутирали углавном са дистанце, док је Србија најбољу прилику пропустила када је Лазовић проиграо Милуновића који је главом шутирао преко пречке.

Реванш меч је на програму у Крушевцу у уторак 16. октобра.

Србија је у бараж ушла као побједник групе 4, уз пет побједа и три ремија, док су Енглези у групи 8 такође били први, уз седам побједа и један пораз. Награда за побједника двомеча, који се у уторак окончава у Крушевцу, биће мјесто на завршном турниру, заказаном за период од 15. до 28. јуна у Израелу.