Миљковић донио тријумф против Јапанаца

Мушка сениорска репрезентација Србије остварила је прву победу на Светском купу у Јапану, пошто је данас у 4. колу савладала домаћу селекцију са 3:2 (25:21, 25:22, 18:25, 22:25, 15:12). Српски одбојкаши стигли су до прве победе у Јапану и то против домаћина, после пет сетова, иако се чинило да су изабраници Игора Колаковића могли да […]

четвртак, новембар 24, 2011 / 12:28

Мушка сениорска репрезентација Србије остварила је прву победу на Светском купу у Јапану, пошто је данас у 4. колу савладала домаћу селекцију са 3:2 (25:21, 25:22, 18:25, 22:25, 15:12).

Српски одбојкаши стигли су до прве победе у Јапану и то против домаћина, после пет сетова, иако се чинило да су изабраници Игора Колаковића могли да остваре максималну побједу.

После почетна три пораза, побједа против Јапана дошла је касно јер су највјероватније изгубљене све шансе за директан пласман на Олимпијске игре у Лондону.

Почетак меча припао је Србији, која је у финишу прва два сета била сигурна у завршници, али се борбени противник није предавао већ је изједначио у сетовима 2:2.

Одлучујуће поене у петом сету донио је Иван Миљковић (9:6), који је после утакмице проглашен за најбољег актера сусрета.

Утакмицу је посматрала и капитен жнеског тима Србије Јована Бракочевић, која наступа у Јапану.

Утакмица је одиграна у Централној дворани у Осаки пред 5.010 гледалаца, а судили су Франс Лодерус из Холандије и Наср Шабан из Египта.

Србија: Н. Ковачевић (12), Вемић (4), Петковић (2), Терзић (1), Станковић (12), Никић (14), Митић, Миљковић (26), Атанасијевић (1), Петровић (2), Подрашчанин (12), Росић.

Јапан: Абе (6), Нагано, Усами, Јамамото (13), Јокота (4), Мацумото (3), Јамамура (5), Шимизу (6), Фукузава (4), Јако (1), Ишиџима (19), Јонејама (20).

Наредни меч Србија игра сутра од 7 часова по нашем времену против Кубе.