Милан побиједио Ђенову и преузео врх табеле

Фудбалери Милана преузели су врх табеле пошто су вечерас у првом мечу 14. кола Серије А побиједили Ђенову са 2:0 (0:0). Росонери су осмом побједом у шампионату претекли водећи Јувентус, који у недељу дочекује Ћезену. Почетком другог полувремена бивши играч Милана Каха Каладзе оборио је Златана Ибрахимовића и добио црвени картон, шведски нападач је био […]

петак, децембар 2, 2011 / 23:27

Фудбалери Милана преузели су врх табеле пошто су вечерас у првом мечу 14. кола Серије А побиједили Ђенову са 2:0 (0:0).

Росонери су осмом побједом у шампионату претекли водећи Јувентус, који у недељу дочекује Ћезену.

Почетком другог полувремена бивши играч Милана Каха Каладзе оборио је Златана Ибрахимовића и добио црвени картон, шведски нападач је био прецизан са беле тачке.

Одмах затим гости су имали одличну прилику да удвоструче вођство, али је Бразилац Робињо био непрецизан, а на 2:0 повећао је Антонио Ноћерино у 79. минуту. Српски репрезентативац Бошко Јанковић одиграо је 77 минута у тиму домаћина.

Утакмица је на кратко била прекинута у 15 минуту, због сузавца који је на трибине стадиона Луиђи ферарис долазио након сукоба полиције и навијача у граду.

Сутра од 20.45 играју Интер – Удинезе и Наполи – Леће. У недељу се састају Катанија – Каљари (12.30), Болоња – Сијена, Кјево – Аталанта, фиорентина – Рома, Јувентус – Ћезена (15) и Парма – Палермо (20.45).

У последњем мечу 14. кола у понедељак играју Лацио – Новара (20.45).