Меси престигао Герда Милера

Навијачи Бетиса могу да жале због пораза свог тима од Барселоне (1:2) у претпосљедњој утакмици 15. кола шпанске Примере, али сигурно да могу сутра да се похвале свима како су присуствовали историјским тренуцима на свом стадиону. Аргентински мађионичар Лионел Меси постигао је оба гола за каталонски тим и тако оборио још један у низу рекорда, […]

понедељак, децембар 10, 2012 / 09:46

Навијачи Бетиса могу да жале због пораза свог тима од Барселоне (1:2) у претпосљедњој утакмици 15. кола шпанске Примере, али сигурно да могу сутра да се похвале свима како су присуствовали историјским тренуцима на свом стадиону.

Аргентински мађионичар Лионел Меси постигао је оба гола за каталонски тим и тако оборио још један у низу рекорда, поставши фудбалер са највише постигнутих голова у календарској години!

И поред не баш сјајне представе на стадиону у Севиљи, Барселона је стигла до новог тријумфа, 14. у 15. утакмици, чиме се вратила на пристојних шест бодова предности у односу на мадридски Атлетико, односно чак 11 испред Реала.

Меси је први гол, којим се изједначио са чувеним њемачким “бомбардером”, постигао у 16. минуту послије соло продора. Примио је лопту на ивици казненог простора, а онда поред двојице немоћних чувара кренуо у препознатљив продор пласиравши на крају лопту у доњи лијеви угао гола Бетиса – 0:1.

Само десет минута касније Барса је имала два гола предности. Нова акција, коју је започео Инијеста, мајсторски је оставио лопту Месију који са десетак метара шаље небрањено у мрежу. И тако, без неке спектакуларне игре Каталонци су имали великих 2:0 послије само 25 минута.

Бетису се треба одати признање. Играо је домаћи тим одважно, храбро, испрсио се пред великим противником и на крају сигурно има за чим да жали, тачније за бодом најмање. Карлос Мартин је у финишу првог дијела игре постигао почасни гол за Бетис, а игром у другом дијелу меча домаћини су сигурно заслужили изједначење. У појединим тренуцима није их хтеља срећа, Рубен Кастро је погодио пречку након ударца главом, а гол за изједначење им је поништен због оправдане офсајд позиције.

Меси је историјску утакмицу у дресу Барселоне могао да крунише хет-триком, али га је у томе омела статива. Одлично је исконтролисао лопту у суженом простору, из окрета је сјајно шутирао, али је статива била савезник голмана домаћих Адријана.