Марш против крзна, за енглески језик и некориштење азбуке

Будимпешти, Београду, Софији, Подгорици и Сарајеву, судећи по овом крзномрзачком саопштењу, заједнички је једино енглески језик, који би писци ових саопштења увели као званични језик, само кад би могли.

четвртак, мај 3, 2018 / 17:03

Срби се у Ефбиху изгледа узгајају да би дигли довољно руку, или се потписали под неку будалаштину, што ће рећи да су једнаке судбине као и животиње које се узгајају да би се одерале. Примјера ради, ако би неки Србин хтио да својим писмом напише ово саопштење, ево како би изгледало:

Фур Фрее Форевер

На дан 5. маја 2018. године, одржат ће се Регионални марш против крзна у 5 градова Југоисточне Европе истовремено, и то: Будимпешта, Београд, Софија, Подгорица и Сарајево.

Уједно овај марш означава почетак интензивне кампање, под називом "Фур Фрее Форевер", којом 5 организација за права животиња настоје коначно "очистити” регион од најокрутније индустрије данашњице.

Циљ самог марша јесте да у наредном периоду едуцира ширу јавност о стварним чињеницама везаним за крзно.

Ситуација у БиХ

Законом о заштити и добробити животиња БиХ је још 2009. године донесена забрана узгоја животиња ради крзна, али са пријелазним периодом до 2018. године. Двије године пред истек рока, крзнарски лоби је покренуо иницијативу брисања забране, а након неуспјеха, 2017. године је предложио продужење рока до 2028. године. Приједлог је ушао у парламентарну процедуру у априлу 2017. године.

Забрана је ступила на снагу са јануаром 2018. године, али је на срамоту БиХ, 40 дана касније, Парламент БиХ одлучио да исту забрану, ипак, продужи до 2028. године, кршећи, при томе, основне принципе законитости.

БиХ не посједује званичан регистар фарми крзнашица. Уз помоћ комбинације различитих извора, почев од пореске и царинске управе БиХ, на подручју ове земље дјелује око 50 фарми чинчила и 13 фарми куна.

У Сарајеву ће марш почети у 15:00, код Вјечне ватре. Поворка ће се кретати до Сарајевске катедрале.

Организатор: Коалиција без крзна БиХ



Оставите одговор