Марио Гомез убио Холандију

Фудбалска репрезентација Њемачке дошла је на корак од четвртфинала на ЕП пошто је у другом колу Б групе побиједила Холандију са 2:1 у Харкову. Нијемци су оба гола постигли у првом дијелу, а стријелац је у оба случаја био Марио Гомес (24. и 38. минут) који је за сада једини стријелац ’Елфа’ на турниру. Холандија […]

среда, јун 13, 2012 / 23:01

Фудбалска репрезентација Њемачке дошла је на корак од четвртфинала на ЕП пошто је у другом колу Б групе побиједила Холандију са 2:1 у Харкову.

Нијемци су оба гола постигли у првом дијелу, а стријелац је у оба случаја био Марио Гомес (24. и 38. минут) који је за сада једини стријелац ’Елфа’ на турниру.

Холандија је у другом полувремену покушала да се врати и стигне до важног бода, али све што је успјела да уради је гол Ван Персија 17 минута прије краја што је уједно и први погодак ’Лала’ на шампионату.

Нијемци сада имају максималних шест бодова, али још математички нису осигурали пласман међу осам најбољих. Њима ће у последњем колу против Данске бити довољан бод, али веома лако би даље могли и уколико изгубе тај дуел.

Што се Холандије тиче, они и даље имају какву-такву шансу за пролаз иако су претрпили два пораза. Потребно им је да убједљиво савладају Португал и да се надају да ће Њемачка исто урадити против Данске.