Манчестер славио на Енфилд роуду

Фудбалери Манчестер Јунајтеда побиједили су на гостујућем терену Ливерпул са 2:1 (0:0), у једном од дербија петог кола Премијер лиге. Кључан детаљ утакмице догодио се у 39. минуту када је Ливерпул остао са играчем мање пошто је Џонџо Шелви добио црвени картон након прекршаја над Евансом. До тог тренутка гости су се грчевито бранили, а […]

понедељак, септембар 24, 2012 / 07:56

Фудбалери Манчестер Јунајтеда побиједили су на гостујућем терену Ливерпул са 2:1 (0:0), у једном од дербија петог кола Премијер лиге.

Кључан детаљ утакмице догодио се у 39. минуту када је Ливерпул остао са играчем мање пошто је Џонџо Шелви добио црвени картон након прекршаја над Евансом.

До тог тренутка гости су се грчевито бранили, а Ливерпул је и после искључења 20. годишњег фудбалера наставио да напада.

Тим Брендана Роџерса повео у 46. минуту преко капитена Стивена Џерарда, али радост домаћих навијача није дуго трајала, пошто је четири минута касније дефанзивац Рафаел мајсторским ударцем изједначио резултат.

Три бода Јунајтеду донио је најбољи стријелац екипе Робин Ван Перси у 81. минуту из пенала.

Менаџер гостију Алекс Фергусон одлучио је да на овом мечу српски интернационалац Немања Видић не буде ни на клупи за резерве.

Прије почетка утакмице капитени Џерард и Рајан Гигс пустили су 96 балона, у знак сјећања на навијаче Ливерпула који су погинули 1989. године на стадиону Хилсборо.

На трибинама чувеног стадиона навијачи су направили кореографију на којој је писало „Правда” и „Истина”, алудирајући на недавну одлуку државне комисије, која је установила да је полиција заташкавала доказе и да присталице Ливерпула нису били криве за стампедо и велику трагедију.