Мало плаво свјетло

Компанија Мајкрософт свима је позната по оперативном систему Виндоуз, а много мање људи познаје ову компанију као успјешног произвођача периферија за рачунаре. Пише: Мирко Колунџија Најновија периферија коју је ова компанија представила је Вајерлес мобајл маус 4000. Овај бежични миш користи Блутрек технологију, која омогућава кориштење на површинама на којима већина ласерских мишева не би […]

недеља, децембар 22, 2013 / 11:39

Компанија Мајкрософт свима је позната по оперативном систему Виндоуз, а много мање људи познаје ову компанију као успјешног произвођача периферија за рачунаре.

Пише: Мирко Колунџија

Најновија периферија коју је ова компанија представила је Вајерлес мобајл маус 4000. Овај бежични миш користи Блутрек технологију, која омогућава кориштење на површинама на којима већина ласерских мишева не би функионисала.

Овај миш се на рачунар спаја помоћу ултра малог УСБ Нано предајника, који се за вријеме некориштења миша може ускладиштити у дну истог поред он/оф прекидача. Као извор најапајања користи се једна стандардна АА батерија. Према тврдњама Мајкрософт-а једна батерија је довољна за 10 мјесеци рада, нашто упозорава и индикатор на врху миша који свијетли када је батерија празна.

За фунционисање миша није потребан додатни софтвер, али компанија Мајкрософт уз миш испоручује Интелипоинт 7, за оне кориснике који желе да користе напредне фунције овога миша.

Предходна верзија овог миша је добила много жалби на дизајн само за дешњаке стога ова верзија долази у симетричном облику, који омогућава употребу и дешњацима и љевацима. Цијела површина миша је прекривена меканом текстурисаном пластиком за перфектно држање.

Највећа перјаница овог миша је Мајкрософт Блутрек технологија, која фунционише на скоро свим површинама, осим стакла. Испробали смо овај миш на разним врстама радних површина, на тепиху па чак и на неким рефлектујућим површинима. Док на овим површинама већина традиционалних мишева има потешкоћа са радом Мајкрософтов миш 4000 клизи без проблема преко свих њих. Једина изнимка је стакло, на стакленим површинама миш постане бескористан, курсор се помјера веома споро или прескаче са страница на страницу.

Добро: Блутрек технологија која ради на великом распону површина, симетричан дизајн, утор за пренос УСБ предајника

Лоше: Непостојање уграђене пуњиве батерије, цијена мало виша од већине бежичних мишева

Крајњи закључак: Мајкрософт вајерлес мобајл маус 4000 не оставља много замјерки. Неки могу да приговарају на цијену од 60-ак конвертибилних марака, али овај бежични миш доноси врхунске перформанце и тренутно најбољу прецизност на разним површинама што га чини веома корисним за кориштење у свакодневним ситуцијама.



Оставите одговор