Малени Лил слави дуплу круну

Град од 250.000 житеља на сjеверу Француске има првака и освајача националног купа. Фудбалери Лила одиграли су у Паризу 2:2 са Пари сен Жерменом, узевши тако бод који им је био неопходан да коло прије краја обезбеде трећу титулу првака државе у клупској историји. С обзиром на то да је Олимпик у Марсеју такође ремизирао […]

недеља, мај 22, 2011 / 09:13

Град од 250.000 житеља на сjеверу Француске има првака и освајача националног купа.

Фудбалери Лила одиграли су у Паризу 2:2 са Пари сен Жерменом, узевши тако бод који им је био неопходан да коло прије краја обезбеде трећу титулу првака државе у клупској историји.

С обзиром на то да је Олимпик у Марсеју такође ремизирао са Валенсијеном (2:2), Лил је могао и да изгуби меч на Парку принчева…

Лил је сакупио 73 бода, Олимпик 67, док ће се Лион (61) и ПСЖ (59) у последњем колу борити за пласман у квалификације за Лигу шампиона.

Лион је могао да заврши посао ове суботе, али је разочарао у сусрету са Каеном – 0:0. У недељу, 29. маја, гостоваће Монаку којем "гори под ногама", док париски "свеци" иду у Сент Етјен.

Лил је други трофеј за само седам дана осигурао у сусрету са истим противником!

Лудовик Обранијак (стријелац јединог гола у финалу Купа, из "скраћеног корнера" минут пре краја утакмице) овог пута је начео домаћина већ у петом минуту, а изједначио је Гијом Оро у судијској надокнади првог полувремена.

Међутим, Оро је после само 20 секунди игре у наставку добио други жути картон, због симулирања.

Гости су поново повели преко Мусе Соа у 59. минуту, да би Матје Бодмер у 73. минуту донио бод бројчано слабијем Пари сен Жермену.

Лил је претходне двије титуле освојио 1946. и 1954, а временски размак од 57 година између два наслова, најдужи је у историји француског фудбала.

Уједно је постао тек трећи француски клуб са више од једне "дупле круне". Друга два су Сент Етјен и Марсеј.

Лил ће се 2012. године преселити на нови стадион, Гран Стад, капацитета 50.000 места.

Тренер актуелног састава је Руди Гарсија, најистакнутији фудбалери су капитен Мавуба, Жервињо, Кабаје, Дебуши, Фрау, Обранијак, голман Ландро, а ту је и један од најтраженијих младих играча Европе – Белгијанац Еден Азар.