Мадриђанско финале ЛШ припало Реалу

Фудбалери Реал Мадрида постали су прваци Европе 11. пут, пошто су у финалу у Милану послије пенала побиједили Атлетико у финалу Лиге шампиона.

недеља, мај 29, 2016 / 10:13

Послије 90 минута било је 1:1, а у продужецима није било голова. Реал је повео преко Серхија Рамоса у 15. минуту, а у 79. је изједначио Јаник Фереира Караско. У пеналима је било 5:3.

Атлетико је био практично безопасан у првом полувремену, а Реал је прву велику прилику имао већ у шестом минуту, када је Герет Бејл оштро извео слободан ударац, а Каземиро закачио лопту, али је Јан Облак одлично одбранио.

Предност Реалу у 15. минуту донио је Серхио Рамос, а судија Марк Клатенбург признао је погодак, иако је капитен тог клуба био у офсајду.

Тони Крос је центрирао из слободног ударца са лијеве стране, Бејл је главом послао лопту пред Облаков гол, а Рамос се боље снашао од Стефана Савића и из близине савладао словеначког голмана.

До полувремена није било већих прилика, а у Атлетику је навише покушавао Антоан Гризман, чији шутеви из даљине нису озбиљније угрозили Кејлора Наваса.

Гризман је већ у трећем минуту другог полувремена имао најбољу прилику за Атлетико, али је погодио пречку из пенала, који је Клатенбург досудио након прекршаја Пепеа над Фернандом Торесом.

Нову велику прилику за Атлетико имао је Савић, који је у 54. минуту промашио гол, пошто је подметнуо ногу након што је Дијего Годин закачио лопту послије корнера.

Атлетико је имао више шанси на почетку другог полувремена, а након Савићеве прилике добро је шутирао Коке, али је лопта отишла мало преко гола, док је лопта поред гола потом отишла послије шута Саула Нигуеса из волеја.

Реал је прву велику прилику имао у 70. минуту, послије одличног продора Карима Бенземе по десној страни, али је Облак одлично одбранио шут француског нападача.
Роналдо и Бејл имали су одличне шансе у једном нападу Реала у 78. минуту, али је Облак остао несавладан послије тог налета. Атлетико је већ у сљедећем нападу изједначио.
Габи је упослио Хуанфрана, који је из прве центрирао са лијеве стране, а резервиста Караско, који је ушао у игру на полувремену, одлично је реаговао у петерцу и савладао Наваса.
Реал је до краја регуларног дела имао још једну одличну шансу, али је Пепе сметао Бејлу, који је шутирао главом са пет метара послије корнера.
У продужецима није било већих прилика и утакмица је ријешена на пенале.
Стрелци за Реал били су Лукас Васкес, Марсело, Бејл и Серхио Рамос, а за Атлетико Гризман, Габи и Саул. Хуанфран је промашио у четвртој серији, а Роналдо је у петој донио својој екипи трофеј.