Лудогорец разбио Звездине снове о Лиги шампиона

Фудбалери Црвене звезде нису успјели да се пласирају у плеј-оф за Лигу шампиона, пошто су вечерас у Београду послије продужетака изгубили од бугарског Лудогореца са 2:4, у реванш утакмици трећег кола квалификација.

среда, август 3, 2016 / 01:12

Звезда је повела у 17. минуту голом Мичела Доналда, а изједначио је Џонатан Кафу у 24. минуту. Лудогорец је повео у 40. минуту голом Вандерсона, а ново изједначење донио је Луис Ибањес из једанаестерца у 62. минуту. Побједу шампиону Бугарске обезбиједио је Вандерсон са два гола у првом продужетку, у 92. и 97. минуту.

Лудогорец је тако елиминисао Звезду укупним резултатом 6:4, пошто је у првој утакмици прошлог уторка у Разграду било 2:2. Бугарски тим ће играти у плеј-офу за Лигу шампиона, а Звезда у плеј-офу за Лигу Европа.

Жријеб ће се обавити у петак, 5. августа у Ниону.