ЛШ: Тотенхем и Шалке у предности

МИЛАНО – Фудбалери енглеског Тотенхема приредили су велико изненађење након што су у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона у уторак навече побиједили као гости екипу италијанског Милана са 1:0 (0:0). Једини погодак на утакмици постигао је Питер Крауч у 80. минуту. Већ у првом минуту гостујући играчи су тражили једанаестерац, јер су сматрали да […]

среда, фебруар 16, 2011 / 11:57

МИЛАНО – Фудбалери енглеског Тотенхема приредили су велико изненађење након што су у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона у уторак навече побиједили као гости екипу италијанског Милана са 1:0 (0:0).

Једини погодак на утакмици постигао је Питер Крауч у 80. минуту.

Већ у првом минуту гостујући играчи су тражили једанаестерац, јер су сматрали да је Алесандро Неста играо руком у казненом простору.

Француски судија Стефан Леној, међутим, показао је да се игра настави. Како се касније испоставило, био је у праву јер је Неста грудима дотакао лопту.

Играчи обе екипе су се максимално трудили и борили, прије свега на средини терена, али су гледаоци на стадиону Сан Сиро остали ускраћени за већа узбуђења до краја првог полувремена.

Само је у завршници првог дијела утакмице, у 41. минуту, шутем са дистанце Рафаел ван дер Варт опробао рефлексе резервног голмана Милана Марка Амелија.

Амелија је претходно у 19. минуту замијенио Кристијана Абијатија, који је повриједио главу у судару с Питером Краучом.

Ван дер Варт је у 48. минуту покушао да лобује Амелију и умало успио у томе. Два минута касније голман Тотенхема Аурелио Гомеш одбранио је покушај главом Марија Јепеса.

У 53. минуту услиједио је нови покушај Милана, али је овај пут непрецизан био Златан Ибрахимовић. Седам минута касније Гомеш је поново био успешнији од Јепеса.

Иако је у завршници утакмице Милан имао потпуну теренску иницијативу, противничку мрежу затресао је Тотенхем.

Играо се 80. минут када је Лука Модрић одузео лопту Сандру и додао је до Арона Ленона. Репрезентативац Енглеске је вукао лопту 60-ак метара, преварио Јепеса и упослио усамљеног Крауча, коме није било тешко да са десетак метара постигне гол.

Фудбалерима Милана у четвртом минуту судијске надокнаде поништен је гол Ибрахимовића због прекршаја над Мајклом Досоном.

Са оваквом одлуком најтеже се помирио играч средине терена Ђенаро Гатузо, који је по завршетку меча ударио главом помоћног тренера гостију.

Тотенхем је још једном доказао да се на њега мора озбиљно рачунати у наставку елитног европског клупског тамичења, с обзиром да је пореметио планове вишетруком прваку Старог континента.

Фудбалери Шалкеа задовољни се враћају кући из Шпаније, пошто су играли 1:1 са Валенсијом, у првом мечу осмине финала Лиге шампиона.

Важан гол у гостима за њемачки тим режирали су управо Шпанци, Хосе Хурадо и Раул Бланко.

У 63. минуту Хурадо је прошао по лијевој страни и упутио центаршут по земљи. Раул се добрим пријемом ослободио капитена Валенсије Давида Навара, а онда прецизним ударцем у супротан угао савладао Винсента Геиту.

Гости су до тог тренутка били у подређеном положају, јер је Валенсија водила од 17. минута, поготком Роберта Солдада на асистенцију Француза Џеремија Матеуа.

Прво полувријеме обиљежила је боља игра Валенсије, која је послије водећег гола створила још неколико прилика у шеснаестерцу гостију.

У 34. минуту Ариц Адуриз снажно је шутирао искоса с десне стране, али је затресао само спољни дио мреже. Већ у сљедећем нападу запријетио је Тино Коста, а добром интервенцијом истакао се голман њемачког тима Мануел Нојер.

Најбољу шансу за изједначење у првом полувремену имао је Пер Клате. Његов ударац главом у 26. минуту, уз помоћ пречке, голман Винсент Геита скренуо је у корнер.

Друго полувријеме почело је шансама за домаћи тим. Покушаји Тина Косте и Евера Банете, међутим, нису нашли пут до противничке мреже.

На супротној страни узвратио је Раул у 49. минуту, али је шут искусног нападача Геита успио да одбрани.

Одличну прилику да повећају предност играчи Валенсије нису искористили у 53. минуту. Лијепу акцију у којој је учествовало неколико играча није реализовао Адуриз, који је шутирао исувише слабо да би савладао Нојера.

Послије изједначења, гости из Гелзеркинхена нису превише ризиковали. Раул је запријетио још неколико пута, али је акценат у игри њемачког тима био на одбрани гола.

У посљедњим тренуцима утакмице због другог жутог картона искључен је Лукас Шмиц, играч Шалкеа.