ЛШ: Предност за Барсу и Манчестер

Фудбалери Манчестер јунајтеда и Барселоне налазе се на добром путу да изборе пласман у полуфинале Лиге шампиона, будући да су победили своје ривале у првим мечевима четвртфинала. Манчестер је као гост био бољи од Челсија са 1:0, док је Барселона на свом терену убједљиво поразила Шахтјор из Доњецка са 5:1. Једини гол у сусрету енглеских […]

четвртак, април 7, 2011 / 00:19

Фудбалери Манчестер јунајтеда и Барселоне налазе се на добром путу да изборе пласман у полуфинале Лиге шампиона, будући да су победили своје ривале у првим мечевима четвртфинала.

Манчестер је као гост био бољи од Челсија са 1:0, док је Барселона на свом терену убједљиво поразила Шахтјор из Доњецка са 5:1.

Једини гол у сусрету енглеских тимова постигао је Вејн Руни на асистенцију Рајана Гигса, у 49. минуту.

Ветеран из Велса одлично је прошао по лијевој страни и проиграо Рунија, који је шутирао по земљи у лијеви угао гола Петера Чеха.

У последњем минуту првог полувремена Челси је имао одличну шансу за изједначење. Прво је лопта погодила стативу после центаршута Дидијера Дрогбе према Фернанду Торесу, а потом је слаб шут Френка Лампарда са гол-линије избацио Патрис Евра.

У другом полувремену Чесли је имао иницијативу у игри, али је на голу Манчестер јунајтеда одлично бранио Едвин ван дер Сар.

Он је чак девет пута зауставио шутеве противничких играча.

Репрезентативци Србије Бранислав Ивановић и Немања Видић одиграли су свих 90. минута утакмице у Лондону.

Ивановић је у 84. минуту могао да постигне погодак за Челси, али је његов ударац са ивице шеснаестерца зауставио голман гостију.

Видић је у одбрани Манчестера поново играо са Риом Фердинандом, који се вратио на терен после паузе због повреде. У финишу меча Видић је имао вербалан дуел са нападачем домаћег тима Фернандом Торесом, који је покушао да исценира пенал.

Барселона је на свом терену била изузетно ефикасна против украјинског Шахтјора.

Екипу првака Шпаније предводили су Андрес Инијеста и Дани Алвеш, који су уписали по гол и асистенцију.

Инијеста је већ у 2. минуту донио предност Барселони, да би потом у 34. проиграо Алвеша за 2:0.

У другом полувремену за само седам минута постигнута су три поготка. После корнера Жерар Пике је у 53. повећао на 3:0, да би потом Јарослав Ракитски у 59. минуту вратио наду гостима смањивши на 3:1.

Само минут касније Сеиду Кеита је на додавање Лионела Месија постигао нови гол за Барселону.

Коначан резултат поставио је Ћави Ернандез у 86. минуту утакмице.

Доминацију Барселоне потврдила је и статистика, по којој су играчи шпанског тима чак 20 пута шутирали на гол противника, уз посјед лопте 64 одсто.

Јуче је актуелни првак Европе Интер поражен на свом терену од Шалкеа са 5:2, док је Реал Мадрид као домаћин био бољи од Тотенхема са 4:0.