ЛШ: Мање узбуђења него синоћ, Јуве и ПСЖ сигурни

Фудбалери Јувентуса и Пари Сен Жермена очекивано су изборили пласман у четвртфинале Лиге шампиона пошто су вечерас у реваншима осмине финала били успјешнији од Селтика, односно Валенсије. Јувентус је након тријумфа у првом мечу (3:0) и вечерас срушио екипу Селтика (2:0) иако је играо у комбинованом саставу. Тренер Антонио Конте одмарао је Кјелинија, Лихтштајнера, Вучинића […]

среда, март 6, 2013 / 22:55

Фудбалери Јувентуса и Пари Сен Жермена очекивано су изборили пласман у четвртфинале Лиге шампиона пошто су вечерас у реваншима осмине финала били успјешнији од Селтика, односно Валенсије.

Јувентус је након тријумфа у првом мечу (3:0) и вечерас срушио екипу Селтика (2:0) иако је играо у комбинованом саставу. Тренер Антонио Конте одмарао је Кјелинија, Лихтштајнера, Вучинића и Ђовинка, међутим, квалитетнији торински црно-бијели су поново били на висини задатка и заслужено су се пробили међу осам најбољих тимова ове сезоне.

Много тежи посао имао је Пари Сен Жермен против Валенсије (1:1), без обзира што је први меч у гостима добио са 2:1. Без кажњеног најбољег играча Златана Ибрахимовића много тога је „шкрипало” у редовима екипе Карла Анћелотија, који није уводио у игру Дејвида Бекама.

Валенсија је већим дијелом сусрета била опаснија и лако је могло да се догоди да избори барем продужетке. Сјајну шансу у првом полувремену пропустио је Солдадо, али је Жонас ипак крунисао добру игру водећим голом у 55. минуту.

Чинило са да би шпански представник могао до подвига, међутим, велику грешку противничке одбране искористио је Лавеци и десет минута касније донио домаћину изједначење, што је било довољно за ипак заслужен пролаз у четвртфинале.