ЛШ: Историјски успјех Малаге

Синоћ су одигране двије преостале реванш утакмице осмине финала фудбалске Лиге шампиона. Екипа Арсенала из Лондона је у Минхену побиједила тим Бајерна, резултатом 2:0. Међутим, у четвртфинале се пласирао Бајерн, који је у првом сусрету био бољи резултатом 3:1. Арсенал је овом побједом вратио повјерење својих навијача и доказао да ипак посједује неопходан квалитет за […]

четвртак, март 14, 2013 / 06:00

Синоћ су одигране двије преостале реванш утакмице осмине финала фудбалске Лиге шампиона.

Екипа Арсенала из Лондона је у Минхену побиједила тим Бајерна, резултатом 2:0. Међутим, у четвртфинале се пласирао Бајерн, који је у првом сусрету био бољи резултатом 3:1.

Арсенал је овом побједом вратио повјерење својих навијача и доказао да ипак посједује неопходан квалитет за ЛШ, упркос поразу од 3:1 у првом мечу у Лондону.

Екипи Бајерна ово је био први пораз од 28. октобра прошле године, рачунајући сва такмичења. О ситуацији на терену у завршници меча најбоље свједочи податак да је Бајерн у надокнади времена одуговлачио и покушавао да „краде” вријеме.

Лондонске „тобџије” су до вођства дошле већ у трећем минуту, када је Оливије Жиру на најбољи начин искористио асистенцију Теа Волкота.

Баварцима је после тога требало цијело прво полувријеме да се опораве од шока, а тек у наставку меча су створили неколико конкретних прилика.

Двије најбоље пропустио је Арјен Робен. Прво му је у 70. минуту Лукас Фабијански одбранио ситуацију „један на један”, а четири минута касније холандски интернационалац је шутирао мало изнад пречке.

Казна за промашаје стигла је у 85. минуту, када је Лоран Кошћелни био највиши у скоку после корнера и потпуно онерасположио навијаче Бајерна.

Шпанска Малага је савладала португалски Порто, са 2:0 и ушла у четвртфинале побједом у двомечу, резултатом 2:1. Парови четвртфинала Лиге шампиона биће одређени у петак.

Велики успијех домаћина наговијестио је млади Иско који је у 43. минуту са дистанце послао „бомбу” иза леђа чувара мреже гостију Хелтона.

Екипи Малаге је посао знатно био олакшан од 48. минута, када је због прекршаја на Хоакину, други жути картон и искључење зарадио Стивен Дефур.

Погодак вриједан пласман у четвртфинале за Малагу је постигао Роке Санта Круз који је у 77. минуту главом затресао мрежу.

„Вратили смо се у меч на најбољи могући начин. До недавно би овако нешто било незамисливо. Нико у овом клубу још није доживио ову ситуацију, а заслужено смо се нашли међу осам најбољих у Европи. Уживали смо у мечу и играли смо фудбал онако како умијемо”, казао је Иско одмах после меча.

Резултати и стрелци:

Бајерн – Арсенал 0:2 (Жиру 3, Кошћелни 85) први меч 3:1

Малага – Порто 2:0 (Иско 43, Санта Круз 77) први меч 0:1

Јуче:

Барселона – Милан 4:0 (први меч 0:2)

Шалке – Галатасарај 2:3 (први меч 1:1)

Пласман у четвртфинале Лиге шампиона раније су изборили Јувентус, Пари Сен Жермен, Борусија Дортмунд и Реал Мадрид.

Жреб за четвртфинале одржаће се у петак, 15. марта у сједишту Европске фудбалске уније (УЕФА) у швајцарском граду Ниону.