ЛШ: Челси прејак, Лион и Реал изједначени

Лондонски Челси славио је са 2:0 у Копенхагену и скоро завршио посао, док су у другом мечу осмине финала ЛШ у уторак, Лион и Реал играли 1:1. Николас Анелка обезбједио је Челсију против Копенхагена тешко достижна два гола. Француз је био стријелац у 35. и 55. минуту, за миран сан Анћелотија пред реванш на "Бриџу". […]

среда, фебруар 23, 2011 / 12:47

Лондонски Челси славио је са 2:0 у Копенхагену и скоро завршио посао, док су у другом мечу осмине финала ЛШ у уторак, Лион и Реал играли 1:1.

Николас Анелка обезбједио је Челсију против Копенхагена тешко достижна два гола. Француз је био стријелац у 35. и 55. минуту, за миран сан Анћелотија пред реванш на "Бриџу".

У дербију вечери на "Жерлану" у Лиону, домаћи Олимпик и Реал су ремизирали 1:1. Оба гола су постигнута у другом полувремену, Реал је повео у 65. минуту голом Бенземе, али је у 82. изједначио Бафетимби Гомис.

У сриједу се играју посљедња два меча првих дуела осмине финала. Манчестер јунајтед гостује Олимпику у Марсеју, док се у Милану састају прошлогодишњи финалисти Интер и Бајерн из Минхена.

Прошле седмице до побједа су стигли Арсенал против Барслоне (2:1), Тотенхем над Миланом (1:0), Шахтјор је надиграо Рому (3:2), а поедника није било у дуелу Валенсије и Шалкеа (1:1).

Челси прејак за Копенхаген

Копенхаген је на крају меча имао већи посјед лопте и статистичи једнак број удараца ка голу као и ривал, али су покушаји домаћег тима били углавном са дистанце и недовољно ефектни.

Гости су донекле препуштали иницијативу домаћину, али су максимално користили указани простор у нападу. У првих 15 минута Лампард је створио једну прилику Торесу који је лоше шутирао, да би касније Шпанац сјајно одиграо са Анелком, али је голман домаћих Виланд успео да сачува гол.

Услиједио је добар напад Копенхагена, Поспеч је имао солидан покушај, али је капитен Џон Тери на вријеме реаговао и изблокирао ударац.

У 18. минуту Челси је коначно надиграо одбрану Данаца. Анелка је пронашао слободан простор у шеснаестерцу те снажним ударцем са око 12 метара закуцао лопту иза леђа немоћног Виланда.

Челси је наставио са одличном игром, домаћину није помагала ни сјајна подршка са трибина, а ређале су се шансе Тореса и Анелке које су одлично проигравали Лампадр и Малуда.

Играчи Копенхагена успјели су да запријете тек у трећем минуту наставка, али је и овај покушај био са дистанце. Чех није имао проблема са шутом Вингарда са око 25 метара.

У десетом минуту другог полувремена Челси је дуплирао предност и рјешио меч. Поново је Лампард био мозак акције коју је и овај пут снажним ударцем реализовао Анелка. До краја меча Торес је два пута угрозио Виланда, али је голман Копенхагена успио да заустави његове покушаје.

Бане Ивановић одиграо је комплетан меч.

Лион и Реал тврдо и досадно

Према очекивању Лион и Реал су одиграли тјесну утакмицу, са мало правих гол шанси, али одбране нису имале много слободног времена.

До прве узбудљиве ситуације чекало се пола сата, док Кристијано Роналдо није извео слободан ударац, али је његов снажан шут одбранио пажљиви Уго Лорис.

Само три минуте касније још опасније су запријетили домаћини. Гомис је комбиновао по лијевој страни са Бастосом који је одлично центрирао, Касиљас је слабо реаговао мало закачивши лопту, али Гомис није био довољно брз па је лопта завршила у корнеру.

То је било све у првих 45. минута, а у наставку је поново Роналдо први запријетио. У четвртом минуту другог дијела, Португалац је имао још један слободан ударац, преварио је Лориса али је лопта ипак завршила поред гола.

Минут касније пречка је спасила Лион. Озил је убацио из корнера, Серхио Рамос добро гађао главом, али је само затресао оквир гола.

Сљедећих 15 минута владало је затишје, а онда је Лорис коначно матиран. Резервиста Бензема, који је ушао у игру само минут раније умјесто невидљивог Адебајора, добио је лопту од Роналда у казненом простору и пошто је преварио два ривала гурнуо лопту поред голмана домаћих.

Међутим, иако није било превише добрих шанси, Лион је успио да изједначи резултат и заслужено остане непоражен. Седам минута прије краја Лион је имао не превише пријетећи слободан ударац, Крис је био највиши у скоку поред штопера Реала, главом спустио лопту на пет метара где је Гомис био потпуно сам и рутински лопту гурнуо поред немоћног Касиљаса за 1:1.

Реал Мадрид ни су седмом међусобном дуелу није успио да савлада Лион.