Лига шампионки: Волфсбург одбранио трон

Фудбалерке Волфсбурга одбраниле су титулу првака Европе, пошто су у спектакуларном финалу Лиге шампиона у Лисабону савладале шведску Тиресу – 4:3 (0:2). У уводних двадесетак минута није било голова, да би шведска екипа за само два минута стигла до два гола предност. Најприје је, најбоља играчица свијета, Бразилка Марта била прецизна у 28. минуту, да […]

четвртак, мај 22, 2014 / 23:43

Фудбалерке Волфсбурга одбраниле су титулу првака Европе, пошто су у спектакуларном финалу Лиге шампиона у Лисабону савладале шведску Тиресу – 4:3 (0:2).

У уводних двадесетак минута није било голова, да би шведска екипа за само два минута стигла до два гола предност.

Најприје је, најбоља играчица свијета, Бразилка Марта била прецизна у 28. минуту, да би Вероника Буке недуго затим дуплирала вођство. Тим резултатом отишло се на одмор.

Ипак, Њемице се нису предале, па је у 53. минуту било 2:2, а у стријелце су се уписале Поп и Милер. Није дуго трајало славље екипе Волфсбурга, јер је Марта већ 180 секунди касније предивном ‘кифлом’ погодила даљу ‘малу’ мрежицу.

Ново вођство Тиресе као да уопште није утицало на ‘Вучице’, које су од тог тренутка заиграле далеко агресивније, да би до краја меча стигле до преокрета.

Нову егал ситуацију донијела је Фаибт у 68. минуту, док је преокрет својој екипи и велико славље донијела Мартина Милер. Она је други пут затресла мрежу шведске екипе десет минута пре краја регуларног тока меча, крунисавши одличну акцију цијеле екипе.