Лига шампиона: Сјајно вече Бате Борисова

Комплетирано је прво коло Лиге шампиона, Барселона се намучила против Спартака, док су Челси и Јувентус подијелили бодове у дербију. Оскар је дао два гола Јувентусу који је успио да са 2:2 освоји бод код Челсија. Спартак је водио 2:1 у Каталонији, али је Лионел Меси спасао Барселону бламаже (3:2). Јунајтед је минималцем савладао Галатасараја, […]

четвртак, септембар 20, 2012 / 00:50

Комплетирано је прво коло Лиге шампиона, Барселона се намучила против Спартака, док су Челси и Јувентус подијелили бодове у дербију.

Оскар је дао два гола Јувентусу који је успио да са 2:2 освоји бод код Челсија. Спартак је водио 2:1 у Каталонији, али је Лионел Меси спасао Барселону бламаже (3:2).

Јунајтед је минималцем савладао Галатасараја, док је Бајерн са 2:1 надиграо Валенсију. БАТЕ је одушевио у Лилу са 3:1, а Шахтјор и Клуж су са по 2:0 добили Нордшеланд и Брагу. Голова није било у дуелу Селтика и Бенфике.

Групна фаза Лиге шампиона почела је у уторак мечевима у групама А, Б, Ц и Д.
Први гол у сриједу постигнут је у Лилу.

Бјелоруски представник БАТЕ Борисов неочекивано је повео у Француској у шестом минуту. Александар Володко је примио лопту на 25 метара и сјајним ударцем пребацио Ландроа за 0:1.

Само минут касније до предности је стигао и Манчестер јунајтед. Мајкл Карик је послије додавања Ван Персија одиграо дупли пас са Кагавом којим су праварили комплетну линију Галатасараја, да би потом Карик и поред пада успио да савлада Муслеру. Само неколико минута касније Турци су умало изједначили, али је Амрабат погодио пречку Јунајтедовог гола.

До вођства је експресно стигла и Барселона, која је у 14. минуту меча који суди Милорад Мажић повела против московског Спартака. Руси су кренули у контранапад, али је Барса украла лопту и креирала сопствени. Ћави је пронашао младог Кристијана Теља који је лепим ударцем затресао мрежу гостију. Само два минута касније у игру је ушао Алекс Сонг који је замјенио повређеног Ђерара Пикеа.

Док су великани повели на својим стадионима, источноевропски тимови су кренули сјајно у гостима. Након БАТЕ-а повео је и ЦФР Клуж који је голом Рафаела Бастоса послије корнера стигао до 1:0 у Браги.

У међувремену, Бјелоруси су дуплирали предност у Лилу. У 20. минуту сјевнула је сјајна контра. Хлеб је прошао ривала, додао лопту Павлову који је центрирао до Виталија Родионова који је из могућег офсајда затресао мрежу. У 30. минуту још један источни клуб најавио је могуће изненађење, и то сензационално. Спартак је изједначио против Барселоне након што је Дани Алвеш постигао аутогол.

Убрзо је постигнут гол и у дербију вечери, Челси је заслужено повео против Јувентуса на "Стамфорд Бриџу". Млади Бразилац Оскар је шутирао са 20-ак метара, лопту је закачио Бонучи и она је преварила Буфона. Само два минута касније Буфон је поново савладан. овај пут Оскару није била потребна помоћ да са 18 метара постигне погодак.

У истом моменту предност је дуплирао и Клуж, а поново је Бастос савладао голмана Браге Бета. Серија голова у другом дијелу првог полувремена настављена је у Минхену гдје је Бастијан Швајнштајгер на асистенцију Арјена Робена донио предност Бајерну против Валенсије.

У истом минуту Јувентус је умањио предност Челсија. Артуро Видал је преварио Азара, а онда сјајним ударцем по земљи левом ногом савладао Чеха. Сва три гола у Лондону постигнута су ван казненог простора.

Два минута прије краја полувремена Лил је доживео катастрофу, Едгар Оленхович је повећао предност Борисова на 3:0. У том моменту до предности у Доњецку стигао је Шахтјор који је повео против данског Нордшеланда голом Хенрика Мкитарјана.

Да аутогол Алвеша није била случајност Спартак је показао у другом полувремену. Први гол у наставку постигнут је управо у Барселони где је Ромуло донио шокантан преокрет Московљанима. Два минута касније Лил је смањио против БАТЕ-а преко Аурелиена Чеђоуа који је главом искористио центарпшут Димитрија Пајета.

Ипак, Спартак није дуго одољевао на Камп Ноу. Ствар у своје ноге узео је Лионел Меси који је за десет минута постигао два гола и преокренуо резултат у корист Барселоне за 3:2. Предност су у међувремену дуплирали Шахтјор, стријелац је поново био Јермен Мкитарјан, те Бајерн који је преко Тонија Кроса ријешио дуел са Валенсијом. Шпанци су тек у 90. минуту преко Нелсона Валдеса ублажили пораз.

Челси је дуго контролисао ситуацију у Лондону, имао неколико шанси да потврди побједу, али је Јуве показао колики је специјалиста за европске мечеве. Одбрана Челсија је поново лоше затворила средину, Маркизио је проиграо Фабија Квараљелу који је лопту протурио кроз ноге Чеху.